Kręcimy dla Zduńskiej Woli

W czerwcu startuje rywalizacja o tytuł najbardziej rowerowego miasta w Polsce. Zduńska Wola dołącza do piątej edycji konkursu.

Przez cały czerwiec mieszkańcy będą kręcić kilometry dla Zduńskiej Woli. Nasze miasto startuje w rywalizacji o Rowerową Stolicę Polski. W tegorocznej edycji konkursu udział weźmie czterdzieści osiem miast z całej Polski.

Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny startuje oficjalny trening Rowerowej Stolicy Polski 2023. Od 21 marca do 21 maja mieszkańcy mogą kręcić kilometry dla Zduńskiej Woli i sprawdzić swoją formę przed czerwcową rywalizacją.

Miejskie rowery do wypożyczenia. W Zduńskiej Woli jest dwanaście stacji, na których znajduje się dziewięćdziesiąt sześć rowerów do wypożyczenia przez aplikację. Na co dzień bezpłatnie można skorzystać z wypożyczonego pojazdu przez 20 minut.

 

Jak dołączysz do treningu?

  • W swoim telefonie wybierz sklep z aplikacjami.
  • Znajdź i pobierz bezpłatną aplikację Aktywne Miasta.
  • Z menu wybierz „Rywalizacje”, następnie w zakładce „Ogólne” – Trening Rowerowej Stolicy Polski 2023.
  • Aby dołączyć do rywalizacji, z listy rozwijanej wybierz Miasto, dla którego będziesz kręcić kilometry.
  • W kolejnym kroku wybierz grupę z listy lub zaproponuj nową grupę i razem z przyjaciółmi weźcie udział w zabawie!

Inne artykuły

Ekologiczne zioła od Portugalczyków

Z okazji pierwszego dnia wiosny Portugalczycy przygotowali zduńskowolanom biodegradowalne doniczki z nasionami ziół. To początek kolejnego pilotażu zagranicznego startupu w Zduńskiej Woli.

LXVII sesja Rady Miasta Zduńska Wola

LXVII sesja Rady Miasta Zduńska Wola odbędzie się 23 marca 2023 r. (czwartek) o godz. 9.00 w Zduńskowolskim Centrum Integracji RATUSZ przy Placu Wolności 26. Przebieg obrad można śledzić w Internecie.

Po pierwsze: segreguj!

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Recyklingu. Z tej okazji przypominamy, co zrobić, aby zwiekszyć szanse na ponowne wykorzystanie produktów i zmniejszyć produkcję odpadów.

Oszustwo na węgiel

Węglowi oszuści podszywają się pod pracowników Urzędu Miasta i chcą wyłudzić pieniądze. Podpowiadamy, jak nie dać się oszukać.

Stoimy po jasnej stronie

Wkrótce cała ulica Jasna dołączy do mapy utwardzonych dróg w Zduńskiej Woli. Na jej rozbudowę urząd pozyskał finansowanie z budżetu centralnego.

Przejdź do treści