Szukaj

Koncert Antoniny Krzysztoń

Koncert Antoniny Krzysztoń uświetnił obchody Dni Św. Maksymiliana Marii Kolbego organizowane przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Zduńskiej Woli. Artystka wystąpiła w Miejskim Domu Kultury Ratusz w sobotę, 11 października 2025 roku.

Koncert Antoniny Krzysztoń w Miejskim Domu Kultury Ratusz przy pl. Wolności w Zduńskiej Woli został zorganizowany z okazji  Święta Patrona Miasta i rocznicy kanonizacji św. Maksymiliana Kolbego urodzonego w Zduńskiej Woli.

Wydarzenie przygotowało Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” we współpracy z Miastem Zduńska Wola, Miejskim Domem Kultury Ratusz, Miejskimi Sieciami Cieplnymi w Zduńskiej Woli, Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w Zduńskiej Woli i Związkiem Gmin Związanych z Życiem Św. Maksymiliana Marii Kolbego.

Antonina Krzysztoń to legendarna pieśniarka, która zadebiutowała w 1981 roku. Jej twórczość jest pełna refleksji i liryki. Po ogłoszeniu stanu wojennego występowała nieoficjalnie w klubach studenckich, mieszkaniach prywatnych, kościołach. W 1983 r. wygrała Krakowski Studencki Festiwal oraz zdobyła główną nagrodę FAMA. Uznała wygraną za znak i potwierdzenie, że to jest jej droga. Zdecydowała się całkowicie poświęcić śpiewaniu. Od tego momentu tworzy pieśni, piosenki i muzykę.

Antonina Krzysztoń śpiewa utwory własne, ale także interpretuje znanych bardów. Między innymi Karela Kryla czy Bułata Okudżawy.

Obecnie artystka występuje z zespołem, w którego  skład wchodzą: Marcin Lamch, Manolo (M. Alban) oraz gitarzysta Marcin Majerczyk.

Współpracowała m.in. z Michałem Lorencem, Leszkiem Możdżerem, Adamem Pierończykiem, Kubą Radomskim i Marcinem Pospieszalskim, Joszkiem Brodą, Mieczysławem Litwińskim, a także z Mietkiem Szcześniakiem, Krzysztofem Knittelem, Wojciechem Konikiewiczem, Wojciechem Waglewskim.

Inne artykuły

Etnograficzne badania terenowe znów w Zduńskiej Woli

Kolejny raz w Zduńskiej Woli pojawią się studenci, by przeprowadzić etnograficzne badania terenowe. Tym razem będą skupiać się na kolejowym dziedzictwie osiedla Karsznice oraz na przemysłowym dziedzictwie fabryki „Zwoltex”.

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

W Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej w Zduńskiej Woli odbyły się uroczystości przy obelisku na cmentarzu komunalnym. Mieszkańcy oddali hołd pomordowanym w 1940 roku oficerom Wojska Polskiego.

Młodzieżowa Rada Miasta z inicjatywą

Na trzeciej sesji zebrała się Młodzieżowa Rada Miasta. Zduńskowolanie reprezentujący najmłodszych mieszkańców miasta spotkali się w Inkubatorze Inicjatyw Społecznych w Zduńskiej Woli w poniedziałek, 13 kwietnia.

W 16. rocznicę katastrofy smoleńskiej w hołdzie ofiarom

10 kwietnia przypada 16. rocznica katastrofy samolotu rządowego z polską delegacją, która leciała na obchody 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Dla upamiętnienia ofiar tego wypadku przed pomnikiem w Zduńskiej Woli zostały złożone kwiaty i zapalone znicze.

Co się będzie działo w Zduńskiej Woli?

Kilka wystaw i spotkań z literatami przygotowano dla Zduńskowolan w nadchodzących dniach. Proponowane są także różnorodne spektakle. Dobrym pomysłem na spędzenie czasu jest zawsze wizyta w kinie.

Przejdź do treści