Logo Miasta Zduńska Wola

Kompaktowy i zielony

Park kieszonkowy w Zduńskiej Woli. Pomysł jego budowy do pierwszej edycji Zielonego Budżetu zgłosił miejski radny.

– Na działce przy ulicy Paprockiej zasadzimy lipy szerokolistne, buki pospolite, klony, rośliny i krzewy. Wśród bujnej zieleni zainstalowane zostaną wygodne ławki, kosze na śmieci, energooszczędne oświetlenie oraz stojak na rowery –  mówi Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli.

Potrzebę budowy nowego zielonego zakątka na osiedlu Jana Pawła II do Zielonego Budżetu zgłosił miejski radny Jarosław Kurzawa. Ekologiczny pomysł w internetowym głosowaniu zdobył 124 głosy i zajął drugie miejsce.

Nie jest to pierwszy park kieszonkowy w naszym mieście. W sąsiedztwie Liceum Plastycznego przy ulicy Sieradzkiej powstał pierwszy zielony zakątek. Można tutaj odpocząć od miejskiego zgiełku, poczytać książkę czy spotkać się z przyjaciółmi. Jego patronem został Franciszek Kubiak – pierwszy dyrektor Liceum Plastycznego w Zduńskiej Woli.

Skwer na osiedlu Jana Pawła II wybuduje firma Usługi Transportowo-Komunalne Beata Kamola z Czechów k. Zduńskiej Woli. Inwestycja zakończy się w tym roku.

Skwer Franciszka Kubiaka

 

Inne artykuły

Spotkanie poetyckie w Kawiarni Literackiej

Spotkanie poetyckie zatytułowane „Zagadki egzystencjalne w poezji Wisławy Szymborskiej” przygotowano na czwartek, 5 października w Kawiarni Literackiej w Ratuszu w Zduńskiej Woli. Wstęp wolny.

Bezpłatne szczepienia na grypę

Miejska przychodnia przy ulicy Szadkowskiej rozpoczyna ochronne szczepienia przeciwko grypie dla zduńskowolan. Liczba dawek jest ograniczona do 250 sztuk. Dlaczego warto się zaszczepić?

Głosowanie w referendum 15 października

Udział w referendum ogólnokrajowym, jakie zarządzono na 15 października 2023 roku, mają prawo osoby spełniające takie same warunki jakie uprawniają je do głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu. Głosują w tym samym dniu w tych samych lokalach wyborczych.

Karsznice w ruchu

Zakończyła się budowa nowej hali sportowej przy Zespole Szkół im. K. Kałużewskiego i J.Sylii w Zduńskiej Woli. Starostwo na inwestycje pozyskało środki z budżetu centralnego.

Przejdź do treści