Kobiety Wiedzą Co Robią to autorski projekt Wysokich Obcasów i Gazety Wyborczej, w którym będą mogli uczestniczyć mieszkańcy Zduńskiej Woli w sobotę, 20 września 2025 roku. W Miejskim Domu Kultury Ratusz zostaną zorganizowane panele dyskusyjne i spotkania ze znanymi kobietami reprezentującymi różne dziedziny życia. W Zduńskiej Woli będą rozmawiać o emocjach, potrzebach, drodze do odnalezienia siebie i korzystaniu z dojrzałości oraz doświadczenia.
20 września od godz. 11 do godz. 15 w Miejskim Domu Kultury zostaną przeprowadzone trzy autorskie panele tematyczne, podczas których będzie można posłuchać co mają do powiedzenia aktorka Agnieszka Sienkiewicz, dziennikarki Edyta Michalak i Katarzyna Bosacka i prezenterka Katarzyna Dowbor.
Pierwszy panel o godz. 11 „Jak zrozumieć młodość – nastolatki w pułapce hejtu, trudnych emocji, uzależnień” poświęcony będzie próbie odpowiedzi na pytanie, jak dotrzeć do nastolatków, jak reagować, by im pomóc, a także jak dbać o dobre relacje każdego dnia. W rozmowie uczestniczyć będzie aktorka i ambasadorka Fundacji Słonie na Balkonie zajmującej się pomocą dzieciom po traumach Agnieszka Sienkiewicz, a także i psychoterapeutka współpracująca z fundacją Małgorzata Przybył. Udział weźmie także Monika Tutak-Goll, redaktorka naczelna Wysokich Obcasów. Rozmowę poprowadzi natomiast redaktorka i dziennikarka Wysokich Obcasów Magdalena Keler.
O godz. 12.30 rozpocznie się panel „Szczęście jest tak blisko – wystarczy wiedzieć, jak po nie sięgać”. Gościnie tej części spotkania skupią się na emocjach. Będzie okazja posłuchać, jak radzą sobie z nimi dziennikarki Katarzyna Bosacka oraz Magdalena Michalak oraz psycholożka Malwina Grochala, która podpowie także, jak radzić sobie z trudnymi emocjami. Rozmowę poprowadzi redaktorka i dziennikarka Wysokich Obcasów Karolina Jaroszewicz.
O godz. 14 rozpocznie się spotkanie z Katarzyną Dowbor „Warto być sobą – rozmowa o życiu i spełnianiu marzeń”. Dziennikarka, prezenterka radiowa i telewizyjna będzie dzielić się planami, a także doświadczeniami jak dojrzałość pomaga i staje się atutem. Spotkanie poprowadzi dziennikarka i redaktorka Wysokich Obcasów Agnieszka Urazińska.
Program spotkania Kobiety Wiedzą Co Robią:
Godz. 11 – 12 „Jak zrozumieć młodość – nastolatki w pułapce hejtu, trudnych emocji, uzależnień”
Gościnie: Agnieszka Sienkiewicz (aktorka, ambasadorka Fundacji Słonie na Balkonie), Monika Tutak-Goll (redaktorka naczelna Wysokich Obcasów), Małgorzata Przybył (psycholożka i psychoterapeutka z Fundacji Słonie na Balkonie). Prowadzenie Magdalena Keler (dziennikarka Wysokich Obcasów)
Godz. 12 – 12.30 Przerwa
Godz. 12.30 – 13.30 „Szczęście jest tak blisko – wystarczy wiedzieć, jak po nie sięgać”
Gościnie: Katarzyna Bosacka (dziennikarka, autorka), Magdalena Michalak (dyrektorka TVP 3), Malwina Grochala (psycholożka). Prowadzenie Karolina Jaroszewicz (dziennikarka Wysokich Obcasów)
Godz. 13.30 – 14 Przerwa
Godz. 14 – 15 „Warto być sobą – rozmowa o życiu i spełnianiu marzeń”
Gościnie: Katarzyna Dowbor (dziennikarka, prezenterka radiowa i telewizyjna). Prowadzenie Agnieszka Urazińska (dziennikarka Wysokich Obcasów).
Kobiety wiedzą, co robią to projekt oparty na bezpośrednich spotkaniach czytelniczek Wysokich Obcasów z kobietami z różnych środowisk. Celem jest budowanie i podtrzymywanie kobiecej wspólnoty.
Partnerami wydarzenia są: Miasto Zduńska Wola, Miejski Dom Kultury Ratusz w Zduńskiej Woli, PKO Bank Polski, Masterlease.



