Kilka powodów do świętowania

Koncerty zespołów Mikromusic, Meek, oh why? i Sterllarnotes, występ ulicznego teatru, foodtrucki z kuchnią z różnych zakątków świata – po roku przerwy spowodowanej przez pandemię wracają imprezy plenerowe. Przy okazji 60. urodziny obchodzić będzie Miejski Dom Kultury.

Plac Wolności na trzy dni zmieni się w miejski deptak pełen kultury. – Cały plac będzie deptakiem od piątku do niedzieli (17-19 września). Wyłączamy w tych dniach ruch samochodowy wzdłuż pierzei południowej, by rodziny mogły wybrać się na spacer do centrum i bezpiecznie bawić się z artystami – mówi prezydent Konrad Pokora. – Zapraszam wszystkich zduńskowolan, choć apeluję o zachowanie ostrożności sanitarnej – dodaje.

Miejskie świętowanie rozpocznie w piątek (17 września) koncert zduńskowolskiego rapera Mastero, który rozgrzeje publiczność przed występem zespołu Meek, oh why?. Dzień później plenerową scenę opanują artyści Miejskiego Domu Kultury.

– 60. urodziny naszej instytucji postanowiliśmy świętować razem z mieszkańcami, w plenerze, by każdy mógł do nas dołączyć – wyjaśnia Paweł Perdek, dyrektor MDK. – W wyjątkowym sobotnim koncercie (18 września) zobaczycie wykonawców związanych z MDK-iem od kilku, kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu lat. Przewodnikiem w tej sentymentalnej podróży po Zduńskiej Woli i różnych stylach muzycznych będzie Andrzej Wawrzyniak. Tego koncertu nie wolno przegapić! – dodaje.

Plac Wolności stanie się też w sobotę (18 września) sceną teatralną. – W przestrzeni miejskiej uliczny teatr Pijana Sypialnia pokaże sztukę „Ecoopera” – anonsuje Paweł Perdek. Wieczór zakończy pochodzący ze Zduńskiej Woli Sterllarnotes oraz Jordan Reyne, nowozelandzka wokalistka, która użyczała swojego głosu we „Władcy Pierścieni” a jej utwory wykorzystano w popularnych grach komputerowych, m.in. „Resident Evil”.

W kulinarną podróż po Zduńskiej Woli zabierze mieszkańców w niedzielę (19 września) Muzeum Historii Miasta. Na wystawę o lokalnych smakach złożyły się przepisy wygrzebane przez seniorów, uczestników projektu szkoleniowego „60+ smart city”. Po wernisażu zaplanowano spacer szlakiem przeszłych i aktualnych punktów gastronomicznych.

Wieczorem zduńskowolan ukołyszą spokojne rytmy popularnego zespołu Mikromusic, przed którym wystąpi zdobywający coraz większą popularność zduńskowolski zespół Planety.

Dni Zduńskiej Woli zaplanowano w tym roku od 17 do 19 września. Plenerowa scena stanie przy Ratuszu na pl. Wolności. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

 

Inne artykuły

Wyraź swoją opinię o pracy urzędu miasta

Czy jesteś zadowolona/zadowolony z obsługi w naszym urzędzie miasta? – na takie pytanie mogą już odpowiedzieć zduńskowolanie. Magistrat rozpoczął unikatowe na skalę Polski badanie jakości obsługi mieszkańców. Za fundusze Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości realizuje go ukraiński startup technologiczny.

Modernizujemy ulicę Jasną

Kolejna droga w Zduńskiej Woli z nową nawierzchnią. Rozpoczyna się remont ulicy Jasnej. Na projekt jej rozbudowy urząd pozyskał finansowanie z budżetu centralnego.

Zielony i przyjazny

Nowe nasadzenia, wygodne ławki i odnowione ścieżki – tak będzie wyglądało zielone serce kolejowego osiedla. Miasto ogłosiło przetarg na zmodernizowanie Placu Zwycięstwa w Karsznicach.

Miasto w rękach mieszkańców

Zduńskowolanie zgłosili trzydzieści cztery pomysły do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Najwyżej ocenione projekty urząd zrealizuje w przyszłym roku.

Razem dla Ukrainy

Tortona poruszona gościnnością zduńskowolan dołącza do pomocy uchodźcom z Ukrainy. Przedstawiciele włoskiego miasta przywieźli dary dla Ukraińców, którzy znaleźli u nas schronienie przed wojną.

Nowe boisko

Boisko przy Szkole Podstawowej nr 12 w Zduńskiej Woli zmieniło się nie do poznania. Zakończyła się budowa nowoczesnego obiektu sportowego z nawierzchnią do gry w piłkę nożną i siatkową.

Przejdź do treści