Karsznice na Nowym Jedwabnym Szlaku

Terminal multimodalny w Karsznicach. Kolejowa spółka ogłosiła przetarg na budowę portu przeładunkowego. Urząd miasta włączył się w działania na rzecz finalizacji inwestycji.

Spółka PKP Cargo Terminale wybuduje nowoczesny terminal przeładunkowy z halą naprawczą, strefą do załadunku i rozładunku kontenerów oraz płytą terminalu. Inwestor na terenie taboru kolejowego wybuduje także zbiorniki retencyjne, sieć elektroenergetyczną oraz poprowadzi kanalizacje sanitarną i deszczową.

– Od samego początku wspieramy spółkę PKP Cargo Terminale w realizacji inwestycji. Zmodyfikowaliśmy projekt oświetlenia ulicy Karsznickiej pod kątem budowy portu. Przekazaliśmy niezbędną dokumentację projektową i raport z wykonanych przez miasto badań. Wkrótce wydamy decyzję środowiskową, która jest konieczna do rozpoczęcia inwestycji  – wyjaśnia Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli. – Wspólnie z władzami powiatu od lat zabiegam o budowę portu w naszym mieście. Jest to wielka szansa nie tylko dla Zduńskiej Woli, jak również dla całego regionu – dodaje Pokora.

Termin składania ofert na ogłoszony przetarg mija 17 maja br. Zgodnie z warunkami zamówienia, wykonawca zobowiązany jest zakończyć inwestycję do końca października 2023 roku.

Inne artykuły

Modernizujemy ulicę Jasną

Kolejna droga w Zduńskiej Woli z nową nawierzchnią. Rozpoczyna się remont ulicy Jasnej. Na projekt jej rozbudowy urząd pozyskał finansowanie z budżetu centralnego.

Zielony i przyjazny

Nowe nasadzenia, wygodne ławki i odnowione ścieżki – tak będzie wyglądało zielone serce kolejowego osiedla. Miasto ogłosiło przetarg na zmodernizowanie Placu Zwycięstwa w Karsznicach.

Miasto w rękach mieszkańców

Zduńskowolanie zgłosili trzydzieści cztery pomysły do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Najwyżej ocenione projekty urząd zrealizuje w przyszłym roku.

Razem dla Ukrainy

Tortona poruszona gościnnością zduńskowolan dołącza do pomocy uchodźcom z Ukrainy. Przedstawiciele włoskiego miasta przywieźli dary dla Ukraińców, którzy znaleźli u nas schronienie przed wojną.

Nowe boisko

Boisko przy Szkole Podstawowej nr 12 w Zduńskiej Woli zmieniło się nie do poznania. Zakończyła się budowa nowoczesnego obiektu sportowego z nawierzchnią do gry w piłkę nożną i siatkową.

Działki dla młodych

Kolejne działki dla młodych – urząd chce sprzedać w tym roku aż piętnaście parceli pod budowę domów jednorodzinnych. Po ubiegłorocznym sukcesie pilotażu, sprzedaż działek staje się jednym z filarów miejskiego programu rozwoju nieruchomości w Zduńskiej Woli.

Przejdź do treści