Jola z serialu „Ranczo” w Zduńskiej Woli

Ogromną dawką pozytywnej energii było spotkanie z Elżbietą Romanowską, aktorką telewizyjną i teatralną. Opowiadała  o swoim życiu, marzeniach,  swojej karierze aktorskiej. Młodzi ludzie słuchali jej z dużym zainteresowaniem.

Nie od zawsze pragnęła być aktorką. Chciała zostać  prawnikiem, ale życie napisało inny scenariusz . Pani Elżbieta stwierdziła, że prawnika zawsze może zagrać będąc aktorką. Największą popularność przyniosła jej rola Joli w serialu „Ranczo”. Opowiadała także o przygodzie w programie telewizyjnym „Taniec z gwiazdami”, gdzie zajęła drugie miejsce w V edycji. Przyznała, że była to nie tylko ciężka praca, ale i  wielka przyjemność.  Podczas spotkania zdradziła także kilka anegdot  związanych z jej życiem zawodowym. Przyznała, że lubi spotkania z ludźmi, podczas których stara się uświadomić widzom, że aktor jest takim samym człowiekiem. Elżbieta Romanowska to także autorka książki „Kobieta nieperfekcyjna”. Aktorka  zrobiła dzieciom ogromną niespodziankę, przywożąc ze sobą wiele prezentów dla dzieci ze świetlicy środowiskowej,  m.in.  w postaci książek, gier planszowych, klocków. W spotkaniu z Elżbietą Romanowską uczestniczyły osoby niewidome, które pokazały dzieciom, że nawet brak wzroku nie przeszkadza w czytaniu: Alicja Nyziak  przeczytała fragment książki „Bajki pomagajki”  Edyty Grabowicz-Gwardiak, wydrukowaną  w alfabecie Braiella’a.

Spotkanie odbyło się  odbyło się w ramach realizacji projektu Magia słowa dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Zduńska Wola.

Inne artykuły

Przejdź do treści