Jak się spisać?

Spisać się można przez Internet, telefonicznie oraz bezpośrednio w Urzędzie Miasta. Zaś od 23 czerwca rachmistrzowie mogą realizować wywiady bezpośrednie w terenie tzn. odwiedzają respondentów w domach.

UWAGA!!!

Zgodnie z Komunikatem Zastępcy Wojewódzkiego Komisarza Spisowego rachmistrzowie, począwszy od dnia 23 czerwca 2021 r., mogą realizować wywiady bezpośrednie w terenie (i odwiedzać respondentów w domach) pod warunkiem zachowania standardowych zaleceń sanitarnych dotyczących stanu epidemii COVID-19.

Rachmistrz ma nadany oficjalny identyfikator wydany przez Wojewódzkie Biuro Spisowe. Identyfikator zawiera imię i nazwisko rachmistrza, zdjęcie, godło, numer oraz informację o przetwarzaniu danych osobowych. Tożsamość rachmistrza można zweryfikować kontaktując się z infolinią spisową GUS pod nr tel. 22 279 99 99 lub poprzez skorzystanie z aplikacji „Sprawdź rachmistrza”, dostępnej na stronie https://spis.gov.pl

Spisz się przez Internet

Spisu można dokonać samodzielnie przez Internet. W tym celu Główny Urząd Statystyczny na stronie https://spis.gov.pl udostępnił interaktywną aplikację. Wymagane pola można uzupełnić na własnym komputerze, tablecie lub smartfonie (przejdź do wypełnienia samospisu).

Spisz się telefonicznie

Spisu można dokonać dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99. W przypadku nie dokonania samospisu skontaktuje się z Państwem rachmistrz spisowy. Rachmistrzowie telefoniczni będą dzwonić z numeru: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99.

Spisz się w Urzędzie Miasta Zduńska Wola

Na terenie Urzędu Miasta Zduńska Wola, ul. Stefana Złotnickiego 12 (budynek nr 2, parter, pomieszczenie przed Kancelarią Urzędu) istnieje możliwość bezpłatnego skorzystania w godzinach pracy Urzędu ze stanowiska do samospisu internetowego. Stanowisko będzie czynne do końca trwania Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021, czyli do 30 września 2021 r.

UWAGA!

Upoważnieni pracownicy Urzędu Miasta Zduńska Wola będą dyżurować w Świetlicy Wspólnoty Lokalnej Osiedla 1000-lecia przy ul. Szadkowskiej 24a udzielając wszystkim chętnym pomocy w dokonaniu samospisu internetowego w dniu 12 sierpnia 2021 r. (czwartek) w godz. 9:00 – 11:00.

W dniach 10 sierpnia, 17 sierpnia, 24 sierpnia 2021 r. w godz. 9:00 – 14:00 (WTOREK) będzie można dokonać spisu w tzw. SPISOBUSIE, który będzie ustawiony przy RATUSZU na Placu Wolności 26 w Zduńskiej Woli.

 

Przejdź do treści