Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

»

IV Zduńskowolskie Dni Seniora

IV Zduńskowolskie Dni Seniora już trwają. Główne wydarzenia zaplanowano jednak na niedzielę, 19 maja. Przy Ratuszu zaplanowano między innymi koncerty i wystawy.
IV Zduńskowolskie Dni Seniora zapoczątkował rajd rowerowy, który odbył się 12 maja. Ponad 30 uczestników wyruszyło spod Ratusza  na 30 kilometrową trasę. Na kolejne dni zaplanowano także aktywności sportowe. Kulminacja Dni Seniora nastąpi jednak w niedzielę, 19 maja.

Program wydarzeń IV Zduńskowolskich Dni Seniora

Piątek,  17 maja
Godz. 13 – 13.45 Aqua spining  – basen Zduńska Woda

Godz. 14 – 14.45 Aqua aerobic – basen Zduńska Woda

Zapisy na aqua spining i aqua aerobic we wtorki i czwartki w godz. 9 – 12 w Inkubatorze Inicjatyw Społecznych przy ul. Łaskiej 38 w Zduńskiej Woli.

Sobota, 18 maja

Godz. 10.30 zajęcia nordic walking (zbiórka w parku miejskim)

Godz. 11. – 13 wycieczka do pracowni rękodzieła Andrzeja Nowaka. Zgłoszenia do 14 maja pod nr tel. 534838994, zbiórka ul. Jodłowa 29.

Niedziela, 19 maja

Godz. 15 – 21.30 rodzinny piknik na pl. Wolności przed MDK Ratusz. O godz. 15 zaplanowano oficjalne otwarcie IV Zduńskowolskie Dni Seniora.

Zaplanowano koncerty Miejskiej Orkiestry Dętej o Tradycjach Kolejowych, sekcji wokalnej Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod kierownictwem Zbigniewa Godlewskiego, Zespołu Śpiewaczego „Sędziejowianki”, Chóru „Złota Jesień”.

Będzie także nauka tańca i pokazy tancerzy Studia Tańca Arabesque oraz Studia Tańca GOSSiP Izabeli Wartalskiej. Wystąpi także Formacja Taneczna „Ladies Dance”.

Na zakończenie wieczoru biesiada z zespołem ,,Larmodzieje”. To grupa 6 muzyków i animatorów muzycznych, prezentująca akustyczne, swingowe wykonania niezapomnianych przebojów, takich jak: „Bella donna”, „Ukraina”, „Góralu czy Ci nie żal”, „O Maryjanno” i wiele wiele innych.

Godz. 15 – 18  na terenie zielonym przy Ratuszu odbędą się animacje dla dużych i małych oraz warsztaty kreatywne. Na stoiskach przy Ratuszu prezentować będą się zduńskowolskie stowarzyszenia i instytucje.

Stoisko będzie miała także Fundacja Połączeni Pasją, która prowadzić będzie  punkt gastronomiczny. Zarobione pieniądze przekaże na rehabilitację podopiecznych.

IV Zduńskowolskie Dni Seniora odbędą się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Zduńska Wola.
Patronat medialny: Nasze Radio 104.7 FM, Nasze Radio Nostalgicznie 92,1 FM.
Współorganizator: Zduńskowolska Rada Seniorów.
Współpraca: Uniwersytet Trzeciego Wieku w Zduńskiej Woli, Zduńska Woda, Dom Kultury „Lokator”, Powiatowe Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli.

Inne artykuły

Webinarium dla seniorów i ich opiekunów 

Można zgłosić się na bezpłatne szkolenie dla seniorów i ich rodzin „Na co uważać i jak nie dać się okraść w Internecie – bankowość elektroniczna dla seniorów. II edycja”. Odbywać się będzie online jako tak zwane webinarium. Rejestracja już trwa.

Zduńskowolskie Dni Seniora po raz czwarty

Zduńskowolskie Dni Seniora to przedsięwzięcie, w którym połączone zostały siły wielu instytucji i organizacji, które przygotowały atrakcyjny program dla mieszkańców miasta. Seniorzy byli zarówno publicznością, jak i wykonawcami podczas festynu zorganizowanego w ramach seniorskiego święta.

Rowerowy trening jeszcze do wtorku

Do 21 maja trwa oficjalny trening do rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Od czerwca zduńskowolanie będą już mogli wykręcać wyniki dla miasta.

„Piknik rodziny – Karsznice 2024″

Całymi rodzinami bawili się na pikniku mieszkańcy osiedla Karsznice w Zduńskiej Woli. Festyn zorganizowano jako jedno z wydarzeń wybranych w głosowaniu Budżetu Obywatelskiego.

Przejdź do treści