Idziemy na pasaż?

Wiemy, jak po przebudowie będzie wyglądała Aleja Feliksa Rajczaka. Powstanie tu kolejny zduńskowolski woonerf. Będzie można odpocząć od miejskiego zgiełku, spotkać się ze znajomymi czy poczytać książkę.

Przestrzeń wykreowali sami mieszkańcy. Urząd prosił ich o wypełnianie ankiet. W badaniu udział wzięło ponad trzysta osób.  – Głos mieszkańców był dla nas kluczowy przy projektowaniu nowego pasażu. Większość chciała, aby było to miejsce pełne zieleni, obfitych nasadzeń i wygodnych ławek z klimatycznym ulicznym oświetleniem – mówi wiceprezydent Zduńskiej Woli, Paweł Szewczyk.

Znikną stare pawilony handlowe, które pamiętają jeszcze schyłek dwudziestego wieku. W ich miejscu zainstalowany zostanie nowoczesny obiekt handlowo-usługowy. Po przebudowie Aleja będzie przyjazna dla osób z niepełnosprawnościami, rodziców z dziecięcymi wózkami czy mieszkańców chodzących z balkonikiem.

– Jesteśmy zdeterminowani, aby zagospodarować na nowo ten fragment miasta. Tak, żeby nie zatracił swojego kameralnego uroku, ale jednocześnie był nowoczesny i przyjazny. Mamy gotowy projekt i zgody budowlane. Jeśli tylko w przyszłym roku wystartują pierwsze konkursy na dofinansowanie, to jesteśmy przygotowani do składania wniosków – wyjaśnia Paweł Szewczyk.

Dokumentację wykonała łódzka firma StreetCraft.

Inne artykuły

Laur Zduńskowolski miasto & powiat 2023

Po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią i wybuchem wojny u naszych wschodnich sąsiadów powrócił Laur Przedsiębiorczości. Uroczysta gala odbyła się w zduńskowolskim Ratuszu.

Zielona oaza z perspektywą

Skwer Pawła Królikowskiego został nominowany do nagrody Polskiej Agencji Prasowej. Internetowe głosowanie trwa do 10 lutego br.

Światła! Akcja!

Rowerowe szaleństwo także po zmroku. Miasto wybuduje oświetlenie nowego toru do jazdy na rowerze przy ulicy Tadeusza Kobusiewicza.

Eliminujemy trujący smog

Walka o czyste powietrze w Zduńskiej Woli. Nabór do tegorocznej edycji zduńskowolskiego programu Stop Smog startuje 1 lutego br.

E-interwencje!

Zauważyłeś bezpańskie, błąkające się zwierzę bądź uszkodzony znak drogowy? Zgłoś to na specjalnie przygotowanej stronie internetowej. Zrobisz to z komputera lub telefonu.

Przejdź do treści