Gruntowne remonty

Żurawia, Borowa i Lawendowa to kolejne miejskie ulice, na których położono nowy asfalt. Na remonty, które właśnie się kończą,mieszkańcy czekali wiele lat. Tak jak na Jodłowej, gdzie ciężki sprzęt pojawi się w drugiej połowie roku

Latem po przejechaniu samochodu wdychali tabuny kurzu, jesienią brodzili w błocie. Mieszkańcy ulic Żurawiej, Borowej i Lawendowej nie będą już musieli zmagać się z tymi problemami. Drogowcy zakończyli właśnie przebudowy tych dróg. – Wrzucamy piąty bieg. Plan utwardzania miejskich ulic przyspiesza. Prowadzimy równomiernie prace na terenie całego miasta – komentuje Paweł Szewczyk, wiceprezydent Zduńskiej Woli.

O kolejności przebudowy zdecydowali zduńskowolanie. – Zanim przystąpiliśmy do przygotowywania dokumentacji projektowej i ogłaszania przetargów, zapytaliśmy o zdanie mieszkańców. Podczas konsultacji, rozmów, spotkań i wypełniania ankiet wspólnie opracowaliśmy plan utwardzania dróg miejskich. Wypadło z niego kilka dróg, ale tylko dlatego, że energetyka lub gazownia zgłosiły swoje prace na tych ulicach –  przypomina Paweł Szewczyk.

Wyremontowana przez miasto ulica Borowa stanowi element układu komunikacyjnego ulicy Jodłowej. Ta ostatnia wymaga pilnej przebudowy. Starostwo wybrało właśnie wykonawcę, który wykona tu prace. Zduńskowolska firma ZUK B.J. Pabich wymieni nawierzchnię, wytyczy ścieżkę rowerową, wyłoży nowy chodnik i poprowadzi kanalizację deszczową wzdłuż ulicy.

Przebudowę ulicy Żurawiej i Lawendowej wykonała również zduńskowolska firma – Martom, a drugi etap przebudowy ulicy Borowej na odcinku od  ul. Świerkowej do ul. Jodłowej wyżej wspomniana firma ZUK B.J. Pabich.  Łączny koszt remontu trzech ulic to ponad 4 mln zł.

Inne artykuły

Zgłosiłeś swój piec urzędnikom? Masz czas do końca czerwca!

Ponad 80 proc. właścicieli nieruchomości nie złożyło jeszcze deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków! Jeśli masz w domu piec, musisz to zrobić do 30 czerwca 2022 r. Niezależnie czy palisz w nim węglem, gazem czy pelletem. Jeśli przekroczysz termin, grozi ci mandat nawet 5000 zł.

Ruszamy na podbój świata

Zduńska Wola zaprezentuje się całemu światu! Miasto będzie aktywnym uczestnikiem World Urban Forum, największej na świecie konferencji o rozwoju miast. Impreza startuje dziś w Katowicach jako forum Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Prezydent po raz czwarty z absolutorium

Rada Miasta udzieliła prezydentowi absolutorium za zrealizowanie zeszłorocznego budżetu. – Pomimo kryzysów konsekwentnie idziemy do przodu – Konrad Pokora podsumowywał rok 2021.

Remontujemy chodniki

Kolejne chodniki w Zduńskiej Woli z nową nawierzchnią. Remonty ruszą na ośmiu ulicach.

Startuje Budżet Obywatelski 2023

Znów będzie więcej pieniędzy na pomysły mieszkańców. Wartość Budżetu Obywatelskiego wzrośnie do 1,1 mln zł. Od 4 lipca będzie można zgłaszać projekty – najwyżej ocenione urząd miasta zrealizuje w 2023 r.

Medaliści olimpijscy na wyciągnięcie ręki

Plejada medalistów w Zduńskiej Woli! W Pikniku Mistrzów Sportu udział wezmą utytułowani lekkoatleci, zapaśnicy, wioślarze, sztangiści i koszykarze. Będzie można spróbować swoich sił w tych dyscyplinach i zdobyć autografy mistrzów.

Przejdź do treści