Logo Miasta Zduńska Wola

Giełda Miejskich Technologii

Polski Fundusz Rozwoju po raz kolejny docenił nasze miasto. Zduńska Wola znalazła się w gronie siedemnastu miast, które bezpłatnie przez pół roku mogą testować i wdrażać nowoczesne rozwiązania IT.

Urząd Miasta przez pół roku będzie testował platformę GIShub. Jest to zaawansowany system przeznaczony do gromadzenia i inwentaryzowania danych o infrastrukturze wodociągowej i kanalizacyjnej. Program pozwala ponadto stworzyć wspólną bazę danych, importować oraz eksportować dane geoprzestrzenne i generować raporty. Platforma będzie zintegrowana z innymi systemami.

Zduńska Wola znalazła się w niewielkim gronie miast, które mogą nieodpłatnie przetestować i wdrożyć innowacyjne oprogramowanie. W konkursie organizowanym przez Polski Fundusz Rozwoju wystartowało ponad sto dwadzieścia miast i gmin.

Polski Fundusz Rozwoju uruchomił Giełdę Miejskich Technologii – aplikację, która łączy samorządy z firmami oferującymi produkty informatyczne dla miast. Na platformie samorządy mogą składać wnioski o granty na sfinansowanie testów wybranego produktu.

 

Inne artykuły

Urodziny Zduńskiej Wody!

Dwa lata radości, sportu i zdrowego stylu życia. Zduńska Woda, która stała się nieodłącznym elementem naszego miasta, wczoraj obchodziła drugie urodziny

Vox populi

Mieszkańcy zadecydują, na co urząd wyda ponad 1,2 mln zł. Startuje dziesiąta edycja zduńskowolskiego Budżetu Obywatelskiego. Od 19 czerwca można składać projekty

Gramy w zielone

Wystartowało opiniowanie projektów zgłoszonych do drugiej edycji Zielonego Budżetu Zduńskiej Woli. Potrwa ono do końca czerwca.

Przejdź do treści