Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

Gala Przyjaciel Muzeum 2024

Gala Przyjaciel Muzeum 2024 odbyła się w poniedziałek, 10 czerwca. W sali konferencyjnej Miejskiego Domu Kultury Ratusz wręczono nagrody i podziękowania dla darczyńców i osób wspierających Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola.

Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola tradycyjnie wręczyło statuetki i podziękowania darczyńcom, którzy przekazali do jego zbiorów darowizny na przełomie 2023/2024. Do muzeum trafiło około 50 nowych eksponatów.

Gala Przyjaciel Muzeum 2024 to spotkanie dla darczyńców, przyjaciół i sympatyków muzeum, którzy wzbogacają kolekcję muzealną lub swoją działalnością wspomagają placówkę. Osobom które przekazały eksponaty do muzeum podziękowano dyplomami. Statuetkę „Przyjaciela Muzeum” otrzymały natomiast osoby, które przekazały najciekawsze zbiory oraz instytucje i osoby prywatne, współpracujące z Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola.

Statuetki za przekazane zbiory otrzymali:

  • Krystyna Jordan, która ocaliła zbiór apteczny po aptece z ulicy Kościelnej.
  • Tomasza Kmiecia za pieczęć cechu stolarzy z połowy XIX w.
  • Sekcji Badań Historycznych Towarzystwa Przyjaciół Zduńskiej Woli za współpracę i poszerzenie swoimi znaleziskami muzealnego zbioru archeologii.

W edycji 2024 zostali wyróżnieni pamiątkowymi dyplomami przez dyrektora Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola następujący darczyńcy i przyjaciele Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola.

1. Konrad Pokora Prezydent Miasta Zduńska Wola
2. Wojciech Rychlik Starosta Powiatu Zduńskowolskiego
3. Helena Andruszkiewicz
4. Marian Architek
5. Piotr Banaś
6. Edward Bąk
7. Michał Chudowski
8. Bożena Ciankiewicz
9. Damian Cieślak
10. Renata Cybor
11. Maria Cyran
12. Ewa Dobrowolska
13. Paweł Grzeliński
14. Barbara Hundt
15. Jolanta Jeziorska
16. Krystyna Jordan
17. Jan Kaczmarek
18. Janina Kunkel
19. Tomasz Kmieć
20. Jerzy Kmiecik
21. Tomasz Kuchnicki
22. Adam Krzewiak
23. Michał Lewandowski
24. Barbara Lepiejza
25. Andrzej Łopaciński
26. Piotr Macedoński
27. Bogumiła Majkowska
28. Wiesław Marcinkowski
29. Anna Marszałek
30. Teresa Mitręga
31. Władysław Migoń
32. Krystyna Motyl
33. Brygida Pendziwiatr
34. Jacek Perliński
35. Piotr Płuciennik
36. Andrzej Przybysz
37. Marta Rubajczyk
38. Elżbieta Sosnowska
39. Andrzej Staniucha
40. Jarosław Stulczewski
41. Jan Świątnicki
42. Grzegorz Szulc
43. Radosław i Marcin Zielińscy

O przekazanych do muzeum przedmiotach opowiedział adiunkt i inwentaryzator w dziale historii miasta i techniki Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola Daniel Buszyński.

Nagrody wręczał prezydent Zduńskiej Woli Konrad Pokora, przewodniczący Rady Miasta Zduńska Wola i jednocześnie przewodniczący Rady Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola Tomasz Pohl oraz dyrektor Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola Tomasz Polkowski.

Inne artykuły

Koncerty za górką. Dni Zduńskiej Woli 2024

Kulminacja Dni Zduńskiej Woli to weekendowe koncerty „za górką” przy ul. Tadeusza Kobusiewicza w Zduńskiej Woli. W sobotę i niedzielę zaplanowano atrakcje od popołudnia do późnego wieczora. Będą także bezpłatne autobusy.

Muzealne konkursy. Dni Zduńskiej Woli 2024

Konkursy „Moja przygoda w muzeum”, „Detale małej architektury. Kapliczki” a także „Rodzinne historie” maja już nagrodzonych laureatów. Uroczyste podsumowanie odbyło się w piątek w Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola.

Strefa Inicjatyw Społecznych. Dni Zduńskiej Woli 2024

Strefa Inicjatyw Społecznych, czyli miejsce gdzie wolontariusze mogą spotkać się z osobami, na których rzecz działają, ale także mogą pochwalić się tym, co i jak robią. W Inkubatorze Inicjatyw Społecznych w Zduńskiej Woli w piątek, 14 czerwca, przygotowano dla nich specjalną przestrzeń.

Podróż w czasie do Skansenu Lokomotyw

Podróż w czasie, czyli bezpłatny przejazd autobusem i bezpłatne zwiedzanie Skansenu Lokomotyw i Urządzeń Technicznych w Karsznicach, to kolejna atrakcja Dni Zduńskiej Woli 2024. Można się w nią wybrać w sobotę i w niedzielę.

Przejdź do treści