Fotografia monochromatyczna Lilianny Słaby

Wystawę prac fotograficznych uczennicy Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli Lilianny Słaby można oglądać w Miejskim Domu Kultury Ratusz w Zduńskiej Woli. Będzie czynna do 2 marca.

Fotografia monochromatyczna i film, to główne pasje artystyczne uczennicy Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli Lilianny Słaby. W Miejskim Domu Kultury Ratusz 7 lutego 2025 roku odbył się wernisaż jej wystawy.  Ekspozycję zwiedzać będzie można do 2 marca.

Prace Lilianny Słaby wystawione są we foyer Ratusza na pierwszym piętrze.

– Najbardziej inspirują mnie ludzie, ich ukryte emocje oraz uczucia, fotografia na pograniczu obserwacji natury i pewnej kreacji, a każdy z moich portretów ukazuje inny, odmienny, swój świat – podkreślała podczas wernisażu młoda fotografka. – To moja pierwsza własna wystawa w dziedzinie fotografii. Zafascynowałam się nią parę lat temu i stale się w tym rozwijam, poszukuję. Uważam, że to bardzo plastyczna dziedzina i otworzyła mnie na piękno, którego do tej pory nie znałam – mówiła Lilianna Słaby.

Artystka jest uczennicą IV klasy Liceum Plastycznego w Zduńskiej Woli. Równocześnie kształci się w Akademii Fotografii „Fotografika” założonej przez Sebastiana Siębiora. Bierze udział w licznych konkursach, zdobywając wyróżnienia. Jej prace fotograficzne, ceramiczne, rysunkowe i malarskie są prezentowane na wielu wystawach zbiorowych i konkursowych w tym na indywidualnych wystawach rysunkowo-malarskich.

Zdjęcia: Miejski Dom Kultury Ratusz w Zduńskiej Woli

Inne artykuły

Zielony zakątek na osiedlu Nowe Miasto

Przy ulicy Świerkowej w Zduńskiej Woli powstała przyjazna przestrzeń, w której mieszkańcy mogą wypoczywać, a dzieci spędzać czas na zabawie. Utworzono tam „Osiedlowy Zielony Zakątek” dofinansowany z budżetu samorządu województwa łódzkiego.

Co się będzie działo w Zduńskiej Woli?

Patriotyczne uroczystości i wspólne świętowanie rocznicy odzyskania niepodległości zdominuje przyszłotygodniowe wydarzenia w Zduńskiej Woli. Na horyzoncie widać jednak interesujące koncerty i gratkę dla kinomanów.

Otwarte spotkanie edukacyjne w Ratuszu

Otwarte Spotkanie Edukacyjne z okazji Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Cukrzycy oraz Światowego Dnia Seniora zostanie zorganizowane w piątek, 14 listopada w Miejskim Domu Kultury Ratusz w Zduńskiej Woli. Będą wykłady a także możliwość skorzystania z badań przesiewowych.

Zduńskowolski Jarmark – Mieszkamy i świętujemy razem już 200 lat!

W pierwszy weekend grudnia, od piątku 5 do niedzieli 7 grudnia 2025 roku Zduńska Wola znajdzie się w prawdziwie świątecznym i magicznym klimacie. Na placu Wolności zostaną przygotowane atrakcje i wydarzenia pod nazwą „Zduńskowolski Jarmark – Mieszkamy i świętujemy razem już 200 lat!”

Spektakl „Kruk z Tower” w Ratuszu

Spektakl „Kruk z Tower” zaprezentowany został w ramach programu „Teatr Polska”. Z przedstawieniem przyjechali do Zduńskiej Woli aktorzy Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi.

Przejdź do treści