Flaga na maszt!

W Zduńskiej Woli stanął maszt z narodową flagą. Mieszkańcy w internetowym głosowaniu zadecydowali, aby rząd sfinansował jego budowę.

Na rondzie Tkaczy Zduńskowolskich budowlańcy zainstalowali dziesięciometrowy maszt z polską flagą. Miasto wzięło udział w rządowym programie „Pod biało-czerwoną”. Pomysł zakupu i montażu za fundusze z budżetu centralnego w elektronicznym opiniowaniu zdobył ponad pięćset głosów. Inicjatorem akcji jest miejski radny Damian Kunert.

– W trudnych chwilach łączyła, nie dzieliła. Biel jest symbolem czystości i lojalności. Czerwień oznacza zaś miłość i poświęcenie. Towarzyszy nam od stuleci. Ukryta w naszych sercach, domach, literaturze i historii. Była z nami podczas wojen, powstań czy robotniczych strajków. Te barwy to duma wszystkich Polaków – mówi Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli.

Projekt „Pod Biało-Czerwoną” ma na celu upamiętnienie zwycięstwa nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku oraz budowy wspólnoty i wzmocnienie idei zaangażowanego społeczeństwa obywatelskiego. Inicjatywa realizowana jest pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Inne artykuły

Święto Karsznic

Kolejarskie osiedle obchodzi swoje święto. 25 listopada to Dzień Kolejarza i patronki polskich kolejarzy – św. Katarzyny. To także początek obchodów powstania zduńskowolskiej dzielnicy.

Utwardzamy gruntówki

Kolejne ulice w Zduńskiej Woli z nową nawierzchnią. Trwają remonty na sześciu miejskich ulicach.

Nie praca, lecz misja

To był kolejny ciężki rok dla pomocy społecznej. Wybuch zbrojnej agresji za naszą wschodnią granicą i pomoc osobom z zawładniętej wojną Ukrainy. MOPS nie pozostawił potrzebujących bez pomocy!

Setne urodziny

Sto lat ukończyła zduńskowolanka – pani Cecylia Michalak. W imieniu mieszkańców szanownej jubilatce najserdeczniejsze życzenia dobrego zdrowia i szczęśliwych chwil spędzonych w gronie najbliższych złożył prezydent Konrad Pokora.

Wyremontowaliśmy zabytkowy parowóz

Karsznicka lokomotywa odzyskała dawny blask! Zakończył się remont zabytkowego parowozu, który od trzydziestu lat wita mieszkańców wjeżdżających do kolejowej dzielnicy.

Przejdź do treści