Eliminujemy trujący smog

Walka o czyste powietrze w Zduńskiej Woli. Nabór do tegorocznej edycji zduńskowolskiego programu Stop Smog startuje 1 lutego br.

Kwota, o jaką mogą starać się zduńskowolanie w ramach miejskiego programu Stop Smog wynosi 5,5 tys. zł, przy czym kwota ta nie może stanowić więcej niż 50% kosztów inwestycji. Dofinansowanie można przeznaczyć na montaż pieca elektrycznego, pompy ciepła, ogrzewania gazowego, zakup kotła na biomasę czy podłączenie nieruchomości do miejskich sieci cieplnych.

– Od czterech lat przeznaczamy ok. 1 mln zł rocznie na walkę z trującym powietrzem. Dzięki naszemu programowi Stop Smog z krajobrazu miasta zniknęło 625 pieców węglowych. Do wymian realizowanych przez urząd należy doliczyć 160 kopciuchów, które zlikwidowaliśmy w trakcie trwania remontu kamienic – wyjaśnia Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli.

Składanie wniosków startuje 1 lutego br. Dokumenty można składać osobiście w Kancelarii Urzędu Miasta przy ulicy Stefana Złotnickiego 12 lub elektronicznie poprzez platformę ePUAP. W Urzędzie Miasta działa także punkt konsultacyjno-informacyjny rządowego programu Czyste Powietrze. Pracownicy Biura Zarządzania Energią i Ochrony Środowiska zapraszają do telefonicznego lub e-mailowego umawiania wizyt: tel. 43 8225 38 75, e-mail: czystepowietrze@zdunskawola.pl.

POBIERZ WNIOSEK

Inne artykuły

Ekologiczne zioła od Portugalczyków

Z okazji pierwszego dnia wiosny Portugalczycy przygotowali zduńskowolanom biodegradowalne doniczki z nasionami ziół. To początek kolejnego pilotażu zagranicznego startupu w Zduńskiej Woli.

LXVII sesja Rady Miasta Zduńska Wola

LXVII sesja Rady Miasta Zduńska Wola odbędzie się 23 marca 2023 r. (czwartek) o godz. 9.00 w Zduńskowolskim Centrum Integracji RATUSZ przy Placu Wolności 26. Przebieg obrad można śledzić w Internecie.

Po pierwsze: segreguj!

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Recyklingu. Z tej okazji przypominamy, co zrobić, aby zwiekszyć szanse na ponowne wykorzystanie produktów i zmniejszyć produkcję odpadów.

Oszustwo na węgiel

Węglowi oszuści podszywają się pod pracowników Urzędu Miasta i chcą wyłudzić pieniądze. Podpowiadamy, jak nie dać się oszukać.

Stoimy po jasnej stronie

Wkrótce cała ulica Jasna dołączy do mapy utwardzonych dróg w Zduńskiej Woli. Na jej rozbudowę urząd pozyskał finansowanie z budżetu centralnego.

Kręcimy dla Zduńskiej Woli

W czerwcu startuje rywalizacja o tytuł najbardziej rowerowego miasta w Polsce. Zduńska Wola dołącza do piątej edycji konkursu.

Przejdź do treści