Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

»

Eliminujemy azbest

Trwa walka ze szkodliwym azbestem. Urząd do dziesiątego lutego br. przyjmuje wnioski na dofinansowanie usuwania materiałów azbestowych.

Miasto chce wyeliminować azbest z naszego otoczenia. Najczęściej występuje on w eternicie, który niegdyś używany był do pokrywania dachów. Jest on niebezpieczny dla naszego zdrowia. Likwidować go mogą tylko firmy, które robią to profesjonalnie i zachowują wszystkie normy bezpieczeństwa.

– Zapraszam wszystkich mieszkańców, którzy chcą zlikwidować azbest ze swojej posesji lub dachu. Pomożemy uzyskać dotację na jego unieszkodliwienie oraz wskażemy, jakie dokumenty trzeba zgromadzić  – wyjaśnia Alina Kubiak, dyrektor Biura Zarządzania Energią i Ochrony Środowiska.

Azbest jest niebezpieczny dla naszego zdrowia. Może on dostać się do naszych dróg oddechowych wraz z wdychanym powietrzem. Osiada w pęcherzykach płucnych i oskrzelach. Długotrwałe wdychanie włókien azbestu może doprowadzić do wielu śmiertelnych chorób. Rada Miasta uchwaliła program unieszkodliwiana azbestu. Dotychczas udało się zlikwidować ponad 200 ton płyt azbestowych.

Chcesz pozbyć się azbestu ze swojej działki lub domu? Skontaktuj się z nami, chętnie wyjaśnimy jak możesz uzyskać dotację: tel.43 825 05 65, e-mail: urzad_miasta@zdunskawola.pl.

Inne artykuły

Dziedzictwo niezłomnych

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Zduńskiej Woli. Uroczystości przy pomniku, Bieg Tropem Wilczym oraz wykład historyczny

Zwiedzanie urzędu miasta z klasą

Drugoklasiści wybrali się na wycieczkę do Urzędu Miasta Zduńska Wola. Dzieci ze szkoły Podstawowej nr 6 w Zduńskiej Woli spotkały się z prezydentem miasta i dowiedziały jakimi sprawami zajmuje się samorząd.

Rusza profilaktyczny program badania piersi

Niemal 1300 mieszkanek Zduńskiej Woli będzie mogło skorzystać z badań USG piersi finansowanych przez samorząd. Od 28 lutego będą prowadzone zapisy na badania. Program prowadzony będzie w przychodni miejskiej przy ul. Szadkowskiej.

Urząd szuka dyrektorów

Urząd szuka dyrektorków miejskich przedszkoli oraz szkół podstawowych. Kandydaci mogą zgłaszać się do 4 marca br.

Przejdź do treści