Eliminujemy azbest

Trwa walka ze szkodliwym azbestem. Urząd do dziesiątego lutego br. przyjmuje wnioski na dofinansowanie usuwania materiałów azbestowych.

Miasto chce wyeliminować azbest z naszego otoczenia. Najczęściej występuje on w eternicie, który niegdyś używany był do pokrywania dachów. Jest on niebezpieczny dla naszego zdrowia. Likwidować go mogą tylko firmy, które robią to profesjonalnie i zachowują wszystkie normy bezpieczeństwa.

– Zapraszam wszystkich mieszkańców, którzy chcą zlikwidować azbest ze swojej posesji lub dachu. Pomożemy uzyskać dotację na jego unieszkodliwienie oraz wskażemy, jakie dokumenty trzeba zgromadzić  – wyjaśnia Alina Kubiak, dyrektor Biura Zarządzania Energią i Ochrony Środowiska.

Azbest jest niebezpieczny dla naszego zdrowia. Może on dostać się do naszych dróg oddechowych wraz z wdychanym powietrzem. Osiada w pęcherzykach płucnych i oskrzelach. Długotrwałe wdychanie włókien azbestu może doprowadzić do wielu śmiertelnych chorób. Rada Miasta uchwaliła program unieszkodliwiana azbestu. Dotychczas udało się zlikwidować ponad 200 ton płyt azbestowych.

Chcesz pozbyć się azbestu ze swojej działki lub domu? Skontaktuj się z nami, chętnie wyjaśnimy jak możesz uzyskać dotację: tel.43 825 05 65, e-mail: urzad_miasta@zdunskawola.pl.

Inne artykuły

Laur Zduńskowolski miasto & powiat 2023

Po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią i wybuchem wojny u naszych wschodnich sąsiadów powrócił Laur Przedsiębiorczości. Uroczysta gala odbyła się w zduńskowolskim Ratuszu.

Zielona oaza z perspektywą

Skwer Pawła Królikowskiego został nominowany do nagrody Polskiej Agencji Prasowej. Internetowe głosowanie trwa do 10 lutego br.

Światła! Akcja!

Rowerowe szaleństwo także po zmroku. Miasto wybuduje oświetlenie nowego toru do jazdy na rowerze przy ulicy Tadeusza Kobusiewicza.

Eliminujemy trujący smog

Walka o czyste powietrze w Zduńskiej Woli. Nabór do tegorocznej edycji zduńskowolskiego programu Stop Smog startuje 1 lutego br.

E-interwencje!

Zauważyłeś bezpańskie, błąkające się zwierzę bądź uszkodzony znak drogowy? Zgłoś to na specjalnie przygotowanej stronie internetowej. Zrobisz to z komputera lub telefonu.

Przejdź do treści