Elektryzująca umowa podpisana

Rozpoczyna się produkcja elektrycznych autobusów dla Zduńskiej Woli. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji podpisało umowę na wyprodukowanie i dostawę czterech niskoemisyjnych pojazdów.

– Podpisaliśmy umowę z firmą Solaris Bus&Coach, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu. Na dostawę czterech autobusów ma czas do połowy grudnia 2022 r. – informuje Michał Płatek, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. Każdy z pojazdów pomieści 75 pasażerów oraz będzie dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych – wyjaśnia.

W autobusach pojawią się ładowarki do telefonów i tabletów oraz biletomaty. Nowe pojazdy zastąpią najstarsze, wysłużone we flocie zduńskowolskiego przewoźnika. –  Elektryczne busy nie wytwarzają spalin, pozytywnie wpłynie to na jakość powietrza w naszym mieście – zaznacza Michał Płatek.

Niskoemisyjne pojazdy będą wyposażone w czujniki GPS, tak samo jak wszystkie te, które już jeżdżą po naszym mieście. Dzięki temu pasażerowie mogą śledzić ich lokalizacji w aplikacji Kiedyprzyjedzie.pl. Nadajniki GPS połączone są też z tablicami informacyjnymi, które MPK zamontował na przystankach Łaska/ Kościelna, Łaska/Piwna oraz Łaska/ Szkolna po obu stronach. Na Ekranach wyświetla się informacja, za ile minut przyjedzie autobus danej linii.

Solaris Bus&Coach to producent autobusów miejskich z główną siedzibą pod Poznaniem. Jako pierwszy producent na świecie, w 2006 roku wprowadził na rynek europejski seryjnie produkowany autobus z napędem hybrydowym. Model Solaris Urbino 12 electric był pierwszym elektrycznym autobusem, który zdobył międzynarodowy tytuł Autobus Roku.

 

Inne artykuły

Przejdź do treści