E-usługi w Zduńskiej Woli stworzy firma Comarch

Pracujemy nad tym, aby jeszcze w tym roku zaoferować mieszkańcom Zduńskiej Woli możliwość załatwiania szerokiego katalogu spraw urzędowych przez internet, bez konieczności wychodzenia z domu, bez konieczności przyjścia do urzędu miasta - mówi Karolina Klimkowska, sekretarz miasta Zduńska Wola - w tym tygodniu podpisaliśmy umowę z firmą Comarch na realizację I części projektu rozwoju e-usług publicznych świadczonych przez nasze miasto - dodaje

Comarch SA należy do grupy największych polskich spółek informatycznych. Specjalizuje się w projektowaniu, wdrażaniu oraz integracji zaawansowanych systemów informatycznych, narzędzi programistycznych oraz narzędzi i infrastruktur sieciowych.

Jednym z najważniejszych elementów systemu tworzonego dla Zduńskiej Woli będzie portal elektroniczny dla mieszkańca. Moduł e-konsultacji umożliwi np. głosowanie przez internet na zadania Budżetu Obywatelskiego. Przez internet będzie można również załatwić sprawy związane z podatkami, dodatkami mieszkaniowymi, koncesjami alkoholowymi czy stypendiami.

Zgodnie z umową Comarch zajmie się również stworzeniem oprogramowania dla Rady Miasta Zduńska Wola umożliwiającego m.in. elektroniczne głosowanie podczas sesji. Dla Urzędu Miasta powstanie system Elektronicznego Obiegu Dokumentów, zintegrowany z platformą ePUAP oraz moduł finansowo-budżetowy. We współpracy z firmą Vulcan Comach zrealizuje również rozbudowany system, z którego będą korzystały zduńskowolskie szkoły podstawowe – obok systemów kadrowo-płacowych i finansowo-księgowych, pojawią się m.in. e-dzienniki. Szkoły otrzymają także moduł e-bibliotek.

W ramach projektu realizowana jest również rozbudowa sieci LAN, polegająca na podłączeniu światłowodem budynku Archiwum Zakładowego do sieci istniejącej w urzędzie. Tę część będzie realizować firma Konsys z Pabianic.

Do rozstrzygnięcia pozostało jeszcze, jaka firma zajmie się dostawą sprzętu informatycznego. Trwa postępowanie przetargowe na tę część projektu. Swoje oferty złożyły firmy: System Data z Mielca, Eurokerg z Warszawy, Maxto z Modlniczki i Przedsiębiorstwo Optimus z Sieradza.

Zduńska Wola na realizację projektu „Rozwój e-usług publicznych świadczonych przez Miasto Zduńska Wola” pozyskała ponad 2 mln zł. dofinansowania z RPO Województwa Łódzkiego. Jego głównym celem jest właśnie zwiększenie dostępności e-usług publicznych oraz wzrost liczby korzystających z nich mieszkańców.

Inne artykuły

Przejdź do treści