Logo Miasta Zduńska Wola

Działki dla młodych

Kolejne działki dla młodych – urząd chce sprzedać w tym roku aż piętnaście parceli pod budowę domów jednorodzinnych. Po ubiegłorocznym sukcesie pilotażu, sprzedaż działek staje się jednym z filarów miejskiego programu rozwoju nieruchomości w Zduńskiej Woli.

Miasto wyodrębniło piętnaście atrakcyjnych działek na zduńskowolskim osiedlu Karsznice. – Do udziału w przetargach zapraszam wszystkich mieszkańców, którzy chcą wybudować dom w zielonej, spokojnej okolicy – mówi Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli.

Po koniec roku pod młotek pójdzie teren między ulicami Mikołaja Kopernika i Krańcowej. – Geodeci pracują nad wytyczeniem granic poszczególnych działek, będą one różnej wielkości. Nieopodal przebiega linia energetyczna, a także poprowadzona jest kanalizacja sanitarna, więc budowa przyłączy nie sprawi nowym właścicielom problemu. – opowiada Pokora.

Działki będą sprzedawane w formie przetargu ustnego. – W ciągu dwunastu miesięcy od zakupu nabywcy będą zobowiązani wystartować z budową domu. Inwestycja powinna być gotowa w ciągu trzech lat – wyjaśnia prezydent. Dlaczego miasto stawia takie warunki? – Nie chcemy, by działki stały odłogiem. Stawiamy warunki, ale dajemy także coś w zamian: niską cenę startową  – wyjaśnia prezydent Konrad Pokora.

Na terenie działek sprzedawanych w ubiegłym roku trwają już prace budowlane. Na jednych budowlańcy wylewają fundamenty, na drugich murarze stawiają ściany. W ubiegłym roku do kupienia były parcele między ulicą Tenisową a Saneczkową.

 

Działki między ulicą Tenisową a Saneczkową

 

 

Inne artykuły

Spotkanie poetyckie w Kawiarni Literackiej

Spotkanie poetyckie zatytułowane „Zagadki egzystencjalne w poezji Wisławy Szymborskiej” przygotowano na czwartek, 5 października w Kawiarni Literackiej w Ratuszu w Zduńskiej Woli. Wstęp wolny.

Bezpłatne szczepienia na grypę

Miejska przychodnia przy ulicy Szadkowskiej rozpoczyna ochronne szczepienia przeciwko grypie dla zduńskowolan. Liczba dawek jest ograniczona do 250 sztuk. Dlaczego warto się zaszczepić?

Głosowanie w referendum 15 października

Udział w referendum ogólnokrajowym, jakie zarządzono na 15 października 2023 roku, mają prawo osoby spełniające takie same warunki jakie uprawniają je do głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu. Głosują w tym samym dniu w tych samych lokalach wyborczych.

Karsznice w ruchu

Zakończyła się budowa nowej hali sportowej przy Zespole Szkół im. K. Kałużewskiego i J.Sylii w Zduńskiej Woli. Starostwo na inwestycje pozyskało środki z budżetu centralnego.

Przejdź do treści