Działki dla młodych

Kolejne działki dla młodych – urząd chce sprzedać w tym roku aż piętnaście parceli pod budowę domów jednorodzinnych. Po ubiegłorocznym sukcesie pilotażu, sprzedaż działek staje się jednym z filarów miejskiego programu rozwoju nieruchomości w Zduńskiej Woli.

Miasto wyodrębniło piętnaście atrakcyjnych działek na zduńskowolskim osiedlu Karsznice. – Do udziału w przetargach zapraszam wszystkich mieszkańców, którzy chcą wybudować dom w zielonej, spokojnej okolicy – mówi Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli.

Po koniec roku pod młotek pójdzie teren między ulicami Mikołaja Kopernika i Krańcowej. – Geodeci pracują nad wytyczeniem granic poszczególnych działek, będą one różnej wielkości. Nieopodal przebiega linia energetyczna, a także poprowadzona jest kanalizacja sanitarna, więc budowa przyłączy nie sprawi nowym właścicielom problemu. – opowiada Pokora.

Działki będą sprzedawane w formie przetargu ustnego. – W ciągu dwunastu miesięcy od zakupu nabywcy będą zobowiązani wystartować z budową domu. Inwestycja powinna być gotowa w ciągu trzech lat – wyjaśnia prezydent. Dlaczego miasto stawia takie warunki? – Nie chcemy, by działki stały odłogiem. Stawiamy warunki, ale dajemy także coś w zamian: niską cenę startową  – wyjaśnia prezydent Konrad Pokora.

Na terenie działek sprzedawanych w ubiegłym roku trwają już prace budowlane. Na jednych budowlańcy wylewają fundamenty, na drugich murarze stawiają ściany. W ubiegłym roku do kupienia były parcele między ulicą Tenisową a Saneczkową.

 

Działki między ulicą Tenisową a Saneczkową

 

 

Inne artykuły

Modernizujemy ulicę Jasną

Kolejna droga w Zduńskiej Woli z nową nawierzchnią. Rozpoczyna się remont ulicy Jasnej. Na projekt jej rozbudowy urząd pozyskał finansowanie z budżetu centralnego.

Zielony i przyjazny

Nowe nasadzenia, wygodne ławki i odnowione ścieżki – tak będzie wyglądało zielone serce kolejowego osiedla. Miasto ogłosiło przetarg na zmodernizowanie Placu Zwycięstwa w Karsznicach.

Miasto w rękach mieszkańców

Zduńskowolanie zgłosili trzydzieści cztery pomysły do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Najwyżej ocenione projekty urząd zrealizuje w przyszłym roku.

Razem dla Ukrainy

Tortona poruszona gościnnością zduńskowolan dołącza do pomocy uchodźcom z Ukrainy. Przedstawiciele włoskiego miasta przywieźli dary dla Ukraińców, którzy znaleźli u nas schronienie przed wojną.

Nowe boisko

Boisko przy Szkole Podstawowej nr 12 w Zduńskiej Woli zmieniło się nie do poznania. Zakończyła się budowa nowoczesnego obiektu sportowego z nawierzchnią do gry w piłkę nożną i siatkową.

Masz zielone, grasz w zielone

Kwiatowe kaskady w Karsznicach i Zielone Osiedle Jana Pawła II – to te proekologiczne projekty zgłoszone przez mieszkańców do pierwszego Zielonego Budżetu Zduńskiej Woli urząd miasta zrealizuje w przyszłym roku.

Przejdź do treści