Działki budowlane w dobrej cenie

Siedem z dwunastu działek budowlanych wystawionych na sprzedaż przez miasto znalazło nabywców. Kupcy mają trzy lata na postawienie na nich domów jednorodzinnych.

Działki sprzedawane były w przetargu, który miał formę ustnej licytacji. Cena wywoławcza każdej z dwunastu parceli wydzielonych między ulicami Piłkarską, Saneczkową i Tenisową wynosiła 25 tys. zł. Do postępowania przystąpiło dziewięć osób. 

– Cztery działki sprzedaliśmy za cenę 26,5 tys. zł każda, a jedną za 27,5 tys. zł. Dwie najdroższe wylicytowano za 43 tys. zł każda – informuje Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli. Sprzedaż działek budowanych młodym zduńskowolanom to kolejny pomysł prezydenta na rozruszanie rynku nieruchomości. – Zdecydowaliśmy się wystawić w przetargach dzień po dniu aż dwanaście działek, by ograniczyć ryzyko windowania cen. Chodziło o stworzenie oferty, która byłaby w zasięgu ludzi startujących w dorosłe życie – wyjaśnia. 

Nabywcy muszą w ciągu roku rozpocząć na działce budowę domu. Na ukończenie projektu mają 3 lata. Wymóg jest zapisany w umowie sprzedaży i ma zmobilizować młodych do działania. – Nie sprzedajemy działek na inwestycje. Nie chodzi o to, by leżały ugorem i czekały na kolejnego kupca. Oczekujemy, że wkrótce powstanie tu kameralne osiedle domków jednorodzinnych – wyjaśnia Konrad Pokora. 

Kolejna szansa dla młodych zduńskowolan pojawi się w październiku br. Urząd zamierza wtedy ponownie wystawić na sprzedaż pięć działek, które teraz nie znalazły kupców. Ogłoszenie o przetargu pojawi na stronie urzędu na przełomie sierpnia i września br. 

Lista aktualnych ogłoszeń -> https://zdunskawola.pl/ogloszenia-nieruchomosci/

Inne artykuły

Wyraź swoją opinię o pracy urzędu miasta

Czy jesteś zadowolona/zadowolony z obsługi w naszym urzędzie miasta? – na takie pytanie mogą już odpowiedzieć zduńskowolanie. Magistrat rozpoczął unikatowe na skalę Polski badanie jakości obsługi mieszkańców. Za fundusze Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości realizuje go ukraiński startup technologiczny.

Modernizujemy ulicę Jasną

Kolejna droga w Zduńskiej Woli z nową nawierzchnią. Rozpoczyna się remont ulicy Jasnej. Na projekt jej rozbudowy urząd pozyskał finansowanie z budżetu centralnego.

Zielony i przyjazny

Nowe nasadzenia, wygodne ławki i odnowione ścieżki – tak będzie wyglądało zielone serce kolejowego osiedla. Miasto ogłosiło przetarg na zmodernizowanie Placu Zwycięstwa w Karsznicach.

Miasto w rękach mieszkańców

Zduńskowolanie zgłosili trzydzieści cztery pomysły do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Najwyżej ocenione projekty urząd zrealizuje w przyszłym roku.

Razem dla Ukrainy

Tortona poruszona gościnnością zduńskowolan dołącza do pomocy uchodźcom z Ukrainy. Przedstawiciele włoskiego miasta przywieźli dary dla Ukraińców, którzy znaleźli u nas schronienie przed wojną.

Nowe boisko

Boisko przy Szkole Podstawowej nr 12 w Zduńskiej Woli zmieniło się nie do poznania. Zakończyła się budowa nowoczesnego obiektu sportowego z nawierzchnią do gry w piłkę nożną i siatkową.

Przejdź do treści