Drogowy maraton

Sportowa i Maratońska to kolejne miejskie ulice, na których będzie nowy asfalt. Tak jak na ulicy Spółdzielczej, gdzie pojawił się ciężki sprzęt drogowy.

Drogowy maraton w Zduńskiej Woli. Kolejne miejskie gruntówki przechodzą solidny remont. Trwają prace na ulicy Sportowej i Maratońskiej. Drogowcy położą na nich nową nawierzchnię, wybudują zjazdy do posesji, wykonają odwodnienie i wybudują przepusty wodne pod ulicami.

– W 2019 roku wspólnie z mieszkańcami opracowaliśmy plan utwardzania miejskich dróg. Pomimo wysokiej inflacji i wysokich cen materiałów budowlanych konsekwentnie modernizujemy kolejne miejskie ulice – wyjaśnia Paweł Szewczyk, wiceprezydent Zduńskiej Woli.

Remontowana przez powiat ulica Spółdzielcza i Stanisława Staszica stanowi ważny element układu komunikacyjnego naszego miasta. Dlatego urząd wspiera starostwo w ich modernizacji. Zduńskowolska firma Martom wymieni tu nawierzchnię, wybuduje nowe zjazdy do posesji, chodniki i drogi rowerowe. Zgodnie z podpisaną przez powiat umowę prace powinny zakończyć się  do końca tego roku.

Przebudowę dwóch miejskich ulic wykonuje także firma Martom Mariusz Rubajczyk ze Zduńskiej Woli. Remont ulicy Sportowej i Maratońskiej zakończy się w połowie roku. Ich łączny koszt to 3,4 mln zł.

Inne artykuły

Laur Zduńskowolski miasto & powiat 2023

Po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią i wybuchem wojny u naszych wschodnich sąsiadów powrócił Laur Przedsiębiorczości. Uroczysta gala odbyła się w zduńskowolskim Ratuszu.

Zielona oaza z perspektywą

Skwer Pawła Królikowskiego został nominowany do nagrody Polskiej Agencji Prasowej. Internetowe głosowanie trwa do 10 lutego br.

Światła! Akcja!

Rowerowe szaleństwo także po zmroku. Miasto wybuduje oświetlenie nowego toru do jazdy na rowerze przy ulicy Tadeusza Kobusiewicza.

Eliminujemy trujący smog

Walka o czyste powietrze w Zduńskiej Woli. Nabór do tegorocznej edycji zduńskowolskiego programu Stop Smog startuje 1 lutego br.

E-interwencje!

Zauważyłeś bezpańskie, błąkające się zwierzę bądź uszkodzony znak drogowy? Zgłoś to na specjalnie przygotowanej stronie internetowej. Zrobisz to z komputera lub telefonu.

Przejdź do treści