Logo Miasta Zduńska Wola

Drogowy impuls

Karsznice korzystają z miejskiego programu utwardzania dróg gruntowych. Kolejne ulice na kolejarskim osiedlu przeszły solidną przebudowę.

Zakończyły się właśnie prace na ulicy Maratońskiej i Sportowej. Wyłożono na nich nową nawierzchnię, wykonano odwodnienie oraz wybudowane zostały zjazdy do posesji i przepusty wodne pod ulicami. W magistracie trwają pracę nad przebudową kolejnych ulic na osiedlu Karsznice. Jeszcze w tym roku gotowa powinna być dokumentacja projektowa na budowę ulic Jana Długosza i Krańcowej.W ostatnim czasie odbyły się konsultacje z mieszkańcami tych ulic. Dotyczyły one proponowanych rozwiązań projektowych. Rozpoczęły się także przygotowania do rozbudowy ulicy Turystycznej i Narciarskiej.

Tymczasem ulice Jodłowa, Spółdzielcza i Stanisława Staszica zmieniają się nie do poznania. Wymieniana jest na nich nawierzchnia, budowane są zjazdy do posesji, chodniki i drogi rowerowe. – Remontowane ulice stanowią ważny element układu komunikacyjnego naszego miasta. Dlatego wspieramy powiat w ich przebudowie.  Na przestrzeni lat przekazaliśmy ponad 2,6 mln zł na przebudowę dróg prowadzących z Nowego Miasta do Karsznic– wyjaśnia Paweł Szewczyk, wiceprezydent Zduńskiej Woli. Miasto również wykona w najbliższym czasie remont parkingu przy cmentarzu na ul. Stanisława Staszica.

Przebudowę ulicy Maratońskiej i Sportowej wykonała zduńskowolska firma Martom Mariusz Rubajczyk. Koszt inwestycji to 3,4 mln zł.

 

Przebudowa ulicy Maratońskiej i Sportowej

Przebudowa ulic Jodłowa, Stanisława Staszica i Spółdzielcza

 

Inne artykuły

Na 90-lecie osiedla Karsznice kolorowo na ulicach

Głośno, kolorowo i radośnie najmłodsi mieszkańcy zaakcentowali jubileusz 90-lecia osiedla Karsznice. Kolorowy korowód przeszedł ulicami Karsznic, a dołączali do niego kolejno uczniowie placówek działających na terenie osiedla.

Urodziny Zduńskiej Wody!

Dwa lata radości, sportu i zdrowego stylu życia. Zduńska Woda, która stała się nieodłącznym elementem naszego miasta, wczoraj obchodziła drugie urodziny

Vox populi

Mieszkańcy zadecydują, na co urząd wyda ponad 1,2 mln zł. Startuje dziesiąta edycja zduńskowolskiego Budżetu Obywatelskiego. Od 19 czerwca można składać projekty

Gramy w zielone

Wystartowało opiniowanie projektów zgłoszonych do drugiej edycji Zielonego Budżetu Zduńskiej Woli. Potrwa ono do końca czerwca.

Przejdź do treści