Logo Miasta Zduńska Wola

»

Drogowy impuls

Karsznice korzystają z miejskiego programu utwardzania dróg gruntowych. Kolejne ulice na kolejarskim osiedlu przeszły solidną przebudowę.

Zakończyły się właśnie prace na ulicy Maratońskiej i Sportowej. Wyłożono na nich nową nawierzchnię, wykonano odwodnienie oraz wybudowane zostały zjazdy do posesji i przepusty wodne pod ulicami. W magistracie trwają pracę nad przebudową kolejnych ulic na osiedlu Karsznice. Jeszcze w tym roku gotowa powinna być dokumentacja projektowa na budowę ulic Jana Długosza i Krańcowej.W ostatnim czasie odbyły się konsultacje z mieszkańcami tych ulic. Dotyczyły one proponowanych rozwiązań projektowych. Rozpoczęły się także przygotowania do rozbudowy ulicy Turystycznej i Narciarskiej.

Tymczasem ulice Jodłowa, Spółdzielcza i Stanisława Staszica zmieniają się nie do poznania. Wymieniana jest na nich nawierzchnia, budowane są zjazdy do posesji, chodniki i drogi rowerowe. – Remontowane ulice stanowią ważny element układu komunikacyjnego naszego miasta. Dlatego wspieramy powiat w ich przebudowie.  Na przestrzeni lat przekazaliśmy ponad 2,6 mln zł na przebudowę dróg prowadzących z Nowego Miasta do Karsznic– wyjaśnia Paweł Szewczyk, wiceprezydent Zduńskiej Woli. Miasto również wykona w najbliższym czasie remont parkingu przy cmentarzu na ul. Stanisława Staszica.

Przebudowę ulicy Maratońskiej i Sportowej wykonała zduńskowolska firma Martom Mariusz Rubajczyk. Koszt inwestycji to 3,4 mln zł.

 

Przebudowa ulicy Maratońskiej i Sportowej

Przebudowa ulic Jodłowa, Stanisława Staszica i Spółdzielcza

 

Inne artykuły

Dwa tygodnie na petycje mieszkańców

Mieszkańcy Zduńskiej Woli jeszcze przez dwa tygodnie mogą składać petycje przeciwko planom budowy spalarni odpadów. Do samorządu wpłynęły już trzy takie pisma. Miasto czeka na kolejne, by rozpatrzyć je wspólnie. Termin mija 14 grudnia.

Sukces Piotra Malika

Zduńskowolanin Piotr Malik uzyskał licencję trenerską UEFA A. Na co dzień trenuje drużynę U- 14 Widzewa Łódź

Laur Topoli przyznany

Jeden wiersz mógł wygrać w turnieju ogłoszonym przez Klub Literacki Topola w Zduńskiej Woli. Konkurs został rozstrzygnięty 1 grudnia w Kawiarni Literackiej.

Zduńska Wola na czele

UKS Akademia Zduńska Wola niepowstrzymana! Zduńskowolanki po raz kolejny potwierdziły swoją dominację w lidze

Moto Mikołaje Dzieciom w Zduńskiej Woli

Grupa motocyklistów ze Zduńskiej Woli i okolic zorganizowała akcję Moto Mikołaje Dzieciom. Tradycyjnie motocykliści przygotowali upominki dla dzieci z Domu Dziecka w Wojsławicach.

Rozmowy, które przenoszą góry

Inkubator Inicjatyw Społecznych przy ulicy Łaskiej 38 zaprasza na bezpłatne spotkania „Otwarty proces grupowy”. Prowadzi je psychoterapeutka Marta Balcerzak

Przejdź do treści