Dotacje na azbestu likwidację

Zduńska Wola walczy ze szkodliwym azbestem! Urząd przedłuża przyjmowanie wniosków na dofinansowanie usuwania materiałów azbestowych do końca lutego br.

Urzędnicy pomogą uzyskać dotację na usuwanie z posesji oraz dachów eternitu, który zawiera azbest. – Jest to drogi proces, unieszkodliwiać azbest mogą tylko wykwalifikowane firmy, które robią to profesjonalnie i zachowują wszystkie normy bezpieczeństwa – mówi Alina Kubiak, dyrektor Biura Zarządzania Energią i Ochrony Środowiska.

Przedstawiciele poznańskiej firmy Ekolog w imieniu urzędu pytali mieszkańców o zdemontowane i zgromadzone na posesjach wyroby azbestowe. Informacje pozyskane przez firmę pomogły zaktualizować program usuwania wyrobów zawierających azbest i wystąpić o dotację na ich unieszkodliwienie.

Azbest najczęściej stosowany był do produkcji pokryć dachowych. Zbudowany jest z włókien, które przedostają się do dróg oddechowych i mogą powodować raka oskrzeli oraz pylicę. Rada Miasta uchwaliła program jego unieszkodliwiania. Dotychczas udało się zlikwidować ponad 200 ton płyt azbestowych.

Chcesz pozbyć się azbestu ze swojej działki lub domu? Skontaktuj się z nami, chętnie wyjaśnimy jak możesz uzyskać dotację: tel. 43 825 02 37, e-mail: a.kowalska@zdunskawola.pl.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

 

Inne artykuły

Przejdź do treści