Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

Dodatek osłonowy na szaleństwo cenowe

Potężny wzrost taryf prądu i gazu odbija się na cenach produktów spożywczych, transportu i usług. Coraz mocniej odczuwają to mieszkańcy Zduńskiej Woli. Najmniej zarabiającym Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wypłaci dodatki osłonowe.

Dodatek osłonowy jest nowym świadczeniem. Program wspomoże mieszkańców, którzy najbardziej odczuli wzrost cen energii elektrycznej i gazu oraz ciągle rosnącej inflacji, która przekłada się na wysokie ceny wielu produktów pierwszej potrzeby, jak chleb, tłuszcze, jajka, mięso czy produkty higieniczne. Mieszkańcy mogą składać wnioski do 31 października br.

Kto otrzyma dodatek osłonowy i w jakiej wysokości?

  • Jeśli posiadasz nieekologicznie źródło ogrzewania, mieszkasz sam i twoje zarobki miesięczne nie przekraczają 2100 zł netto, możesz otrzymać jednorazowo 500 zł.
  • Jeśli posiadasz nieekologicznie źródło ogrzewania, twoje gospodarstwo domowe liczy od 2 do 3 osób i dochód na członka rodziny nie przekracza 1500 zł netto, możesz otrzymać jednorazowo 750 zł.
  • Jeśli posiadasz nieekologicznie źródło ogrzewania, w twoim domu mieszka od 4 do 5 osób i dochód na członka rodziny nie przekracza 1500 zł netto, możesz otrzymać jednorazowo 1060 zł.
  • Jeśli posiadasz nieekologicznie źródło ogrzewania, twoje gospodarstwo domowe liczy 6 lub więcej osób i dochód na członka rodziny nie przekracza 1500 zł netto, możesz otrzymać jednorazowo 1400 zł.

W jaki sposób złożysz wniosek?

  • Osobiście w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej Centrum Opieki Socjalnej w Zduńskiej Woli przy ulicy Królewskiej 8. [ WNIOSEK]
  • Elektronicznie poprzez platformę e-PUAP. Pamiętaj, aby wniosek był ważny musisz podpisać go elektronicznie bądź potwierdzić poprzez profil zaufany.

Masz więcej pytań?

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Centrum Opieki Socjalnej w Zduńskiej Woli przy ulicy Królewskiej 8 obsługuje mieszkańców od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:30-15:30. Możesz skontaktować się telefonicznie: 43 656 91 60 lub e-mailowo: sekretariat@mopcos.pl

POBIERZ WNIOSEK

Inne artykuły

Koncerty za górką. Dni Zduńskiej Woli 2024

Kulminacja Dni Zduńskiej Woli to weekendowe koncerty „za górką” przy ul. Tadeusza Kobusiewicza w Zduńskiej Woli. W sobotę i niedzielę zaplanowano atrakcje od popołudnia do późnego wieczora. Będą także bezpłatne autobusy.

Muzealne konkursy. Dni Zduńskiej Woli 2024

Konkursy „Moja przygoda w muzeum”, „Detale małej architektury. Kapliczki” a także „Rodzinne historie” maja już nagrodzonych laureatów. Uroczyste podsumowanie odbyło się w piątek w Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola.

Strefa Inicjatyw Społecznych. Dni Zduńskiej Woli 2024

Strefa Inicjatyw Społecznych, czyli miejsce gdzie wolontariusze mogą spotkać się z osobami, na których rzecz działają, ale także mogą pochwalić się tym, co i jak robią. W Inkubatorze Inicjatyw Społecznych w Zduńskiej Woli w piątek, 14 czerwca, przygotowano dla nich specjalną przestrzeń.

Podróż w czasie do Skansenu Lokomotyw

Podróż w czasie, czyli bezpłatny przejazd autobusem i bezpłatne zwiedzanie Skansenu Lokomotyw i Urządzeń Technicznych w Karsznicach, to kolejna atrakcja Dni Zduńskiej Woli 2024. Można się w nią wybrać w sobotę i w niedzielę.

Przejdź do treści