»

Dobry początek

W sobotę 7 kwietnia na głównym boisku na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli drugoligowa drużyna kobiet Pogoni Zduńska Wola (trener Krzysztof Kochelak) rozegrała mecz XIII kolejki z drużyną KS GOSiRKi Piaseczno. Drużyna Pogoni odniosła wysokie zwycięstwo 5:2, a trzy bramki w tym meczu strzeliła Justyna Kubik.

POGOŃ ZDUŃSKA WOLA – KS GOSiRKi PIASECZNO   5:2 (3:1)

Pogoń Zduńska Wola
Beata Rogowska – Ewelina Niciak, Julia Szymczak, Michalina Sutowicz, Olga Kopeć – Julita Augustyniak (81′ Kinga Deredas), Marta Grzelak (46′ Patrycja Okoń), Martyna Kowalska, Weronika Góra – Martyna Szymczak, Justyna Kubik

KS GOSiRKi Piaseczno
Ożgo – Kołacińska, Sobala, Kuczyńska, Pruszczyk – Jewtuch, Kowalska, Pangowska, Mordel – Malesa, Borkowska

ŻÓŁTE KARTKI:
Karolina Sobala, Anna Kuczyńska (Piaseczno)

Bardzo udanie rundę wiosenną rozpoczęły zawodniczki Pogoni wygrywając okazale z zespołem z Piaseczna rewanżując się za porażkę 1:2 z rundy jesiennej.
Od początku dobrze dysponowane gospodynie w ciągu 32 minut zdobyły trzy bramki. Już w 3 minucie po indywidualnej akcji Marta Grzelak wpadła w pole karne i oddała mocny strzał lewą nogą, który odbiła przed siebie bramkarka gości, ale z dobitką nie zdążyła Julita Augustyniak. Minutę później dobrej sytuacji na strzelenie bramki nie wykorzystała Marta Grzelak, która po podaniu Julity Augustyniak z ośmiu metrów oddała strzał nad poprzeczką bramki gości. Jednak w 6 minucie zespół Pogoni zdobył pierwszą bramkę po podaniu Martyny Kowalskiej przed bramką sama znalazła się Martyna Szymczak i spokojnym strzałem w długi róg bramki pokonała Ożgo. Zespół Pogoni w dalszym ciągu przeważał w tym meczu i w 10 minucie po faulu na Martynie Szymczak w polu karnym sędzia główny Pan Tomasz Majkowski podyktował rzut karny, który na bramkę zamieniła Justyna Kubik. W 30 minucie kolejną sytuację bramkową stworzyły sobie gospodynie po której w pole karne wbiegła Marta Grzelak, ale jej strzał w ostatniej chwili wybroniła bramkarka z Piaseczna. Dwie minuty później trzecią bramkę dla Pogoni zdobyła Justyna Kubik wykorzystując dokładne dośrodkowanie z prawej strony od Julity Augustyniak. Drużynę gości było stać w pierwszej połowie na strzelenie jednej bramki, którą zdobyła z rzutu karnego Julia Mordel.

Druga połowa udanie rozpoczęła się dla „Pogonistek” bo już trzy minuty po wznowieniu po dokładnym podaniu Martyny Kowalskiej sytuację „sam na sam” z Ożgo wykorzystała Justyna Kubik dla której była to trzecia bramka w tym meczu. W dalszej części gry przewagę posiadały gospodynie, a zawodniczki z Piaseczna ambitnie dążyły do zdobycia jeszcze jednej bramki. Udało im się to w 56 minucie, kiedy sytuację „sam na sam” z Beatą Rogowską wykorzystała Oliwia Malesa. Zespół Pogoni przypieczętował zwycięstwo w 70 minucie po bramce strzelonej głową przez Martynę Kowalską po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Weroniki Góra.
Cała drużyna Pogoni zasługuje na wielkie brawa za ten mecz i jest to dobry prognostyk przed kolejnymi meczami.

W najbliższą niedzielę 15 kwietnia o godzinie 14:00 drużyna Pogoni rozegra na wyjeździe mecz XIV kolejki 2 Ligi Kobiet z zespołem Jantara Ostrołęka.

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Kochelak (Pogoń)

Żonkile na ulicach Zduńskiej Woli

19 kwietnia, w rocznicę wybuchu powstania w getcie żydowskim w Warszawie w 1943 roku, na ulicach Zduńskiej Woli pojawiły się żonkile. Te kwiaty są symbolem pamięci o bohaterskim zrywie ludności żydowskiej. W akcji „Łączy nas pamięć” wzięli udział samorządowcy i młodzież zduńskowolska.

WTOOPA – Ogólnopolskie Spotkania Teatralne w Zduńskiej Woli

Ogólnopolskie Spotkania Teatralne WTOOPA trwają w Zduńskiej Woli. Aktorzy teatrów amatorskich przyjechali na warsztaty, a także prezentację swoich spektakli. Można je oglądać w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury Ratusz przy pl. Wolności 26 w Zduńskiej Woli.

Zielony Budżet po konsultacjach

W 2025 roku w ramach Zielonego Budżetu zostanie zrealizowany jeden z projektów zgłoszonych przez mieszkańców, a oceniony jako najlepszy podczas przeprowadzonych konsultacji. Inwestycja będzie przeprowadzona na osiedlu Nowe Miasto.

Drogi połączą Zduńską Wolę z gminą Zapolice

Zduńska Wola przygotowuje plan inwestycji, jakie mogą być prowadzone przy współpracy z samorządem Zapolic. To miejskie ulice, których przebudowa i przedłużenie w naturalny sposób połączy Zduńską Wolę z sąsiednią gminą Zapolice i ułatwi dojazd mieszkańcom miejscowości graniczących z miastem.

Kępina będzie oczyszczana

W tym roku rozpocznie się oczyszczanie zbiornika Kępina w Zduńskiej Woli ekologiczną metodą bioremediacji. Podpisana został umowa z Urzędem Marszałkowskim w Łodzi, który udzielił miastu dotacji.

„Maciej Kuźmiński Company” w Ratuszu

Zduńskowolanie mieli wyjątkową i niepowtarzalną okazję, by zobaczyć jak wygląda codzienna praca grupy tancerzy Macieja Kuźmińskiego. Choreograf pochodzący ze Zduńskiej Woli pokazał to na otwartej próbie w sali widowiskowej Ratusza.