Logo Miasta Zduńska Wola

Dni Zduńskiej Woli 2023. Zapisy na II Zlot Miłośników Motoryzacji MOTOEZD

II Zlot Miłośników Motoryzacji MOTOEZD to inicjatywa Towarzystwa Przyjaciół Zduńskiej Woli, jaką zaplanowano w ramach Dni Zduńskiej Woli 2023. Trwają zapisy uczestników.

II Zlot Miłośników Motoryzacji MOTOEZD w ramach Dni Zduńskiej Woli 2023 zostanie zorganizowany w sobotę, 17 czerwca. Wydarzenie organizuje Sekcja Miłośników Motoryzacji  przy Towarzystwie Przyjaciół Zduńskiej Woli.

II Zlot Miłośników Motoryzacji MOTOEZD zaplanowano na 17 czerwca. Miłośnicy motoryzacji spotkają się na parkingu kompleksu basenów „Zduńska Woda” przy ul. Tadeusza Kobusiewicza w Zduńskiej Woli. Zlot będzie trwał od godz. 15 do godz. 18.

Udział w zlocie jest bezpłatny, a zapisy już trwają. Można zgłosić się do udziału u organizatorów  pod numerem telefonu 509 276 224.

II Zlot Miłośników Motoryzacji MOTOEZD to propozycja dla wszystkich fanów szeroko pojętej motoryzacji samochodowej, a także dla całych rodzin. Oprócz integracji miłośników motoryzacji i prezentacji wyjątkowych samochodów, przeprowadzony zostanie konkurs na najładniejsze pojazdy zlotu, w którym do wygrania będą atrakcyjne nagrody.

– Każdy zmotoryzowany uczestnik naszego zlotu otrzyma podczas rejestracji: numer, pamiątkową „wlepkę” oraz kartę do głosowania. To właśnie uczestnicy będą wybierać najładniejsze, ich zdaniem, pojazdy zlotu. Warunek uczestnictwa jest tylko jeden – pojazd musi mieć 4 koła. Rodzaj, marka, jego wiek nie mają znaczenia. Zapraszamy wszystkich, którzy uważają, że ich pojazd jest wyjątkowy, godny zaprezentowania szerszej publiczności – mówi Wiktor Sochacki, przewodniczący Sekcji Miłośników Motoryzacji Towarzystwa Przyjaciół Zduńskiej Woli i dodaje, że warto również pomyśleć o odpowiednim zaprezentowaniu swojej maszyny podczas zlotu, gdyż będzie można za to otrzymać dodatkowe punkty od komisji konkursowej, w skład której wejdą przedstawiciele sponsorów wydarzenia. – Każdy uczestnik, który wyrazi taką chęć, będzie miał swoje przysłowiowe „5 minut” na prezentację swojego pojazdu. Jeżeli ktoś przyjedzie na zlot, np. samochodem klasycznym z lat 70′, to dobrze, żeby jego strój nawiązywał do tamtego okresu. Właściciel auta sportowego może przyjechać w dresach i z łańcuchem na szyi. Można także nawiązać do kraju pochodzenia samochodu, jego historii itp. Liczymy na waszą pomysłowość i oryginalność. Możecie przyjechać sami lub całą ekipą. Mamy nadzieję, że będzie wesoło, bo chodzi o dobrą zabawę – tłumaczy szef SMM TPZW.

Po zliczeniu wszystkich głosów od uczestników zlotu oraz wspomnianej komisji, trzy pierwsze miejsca zostaną nagrodzone pamiątkowymi statuetkami oraz nagrodami rzeczowymi, które z pewnością ucieszą każdego „motofana”. Dodatkowo dwanaście najwyżej ocenionych pojazdów, trafi na okolicznościowy kalendarz motoryzacyjny na rok 2024.

– Na naszym zlocie będzie profesjonalny fotograf, który uchwyci w kadr wasze pojazdy podczas prezentacji i nie tylko. Po zakończeniu zlotu chcemy także, aby najlepsze dwanaście pojazdów wspólnie przejechało w najbardziej charakterystyczne miejsca Zduńskiej Woli, gdzie wykonane zostaną dodatkowe zdjęcia, w innych sceneriach. Wszystko po to, żeby ten kalendarz był fajną pamiątką ze zlotu – podkreśla Wiktor Sochacki.

Ponadto, podczas zlotu będzie można obejrzeć wystawę miniaturowych modeli i makiet samochodów pochodzących ze zbiorów członków SMM TPZW. Na części parkingu wydzielona będzie strefa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, gdzie Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego z Łodzi zaprezentuje: symulator dachowania pojazdu, symulator zderzenia, tzw. alkogogle. Natomiast druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli zaprezentują swój samochód ratowniczo-gaśniczy wraz ze sprzętem oraz nauczą wszystkich chętnych udzielania pierwszej pomocy. Znajdzie się również coś dla fanów szybkiej jazdy – wirtualny symulator jazdy Formułą 1.

Inne artykuły

Spotkanie poetyckie w Kawiarni Literackiej

Spotkanie poetyckie zatytułowane „Zagadki egzystencjalne w poezji Wisławy Szymborskiej” przygotowano na czwartek, 5 października w Kawiarni Literackiej w Ratuszu w Zduńskiej Woli. Wstęp wolny.

Bezpłatne szczepienia na grypę

Miejska przychodnia przy ulicy Szadkowskiej rozpoczyna ochronne szczepienia przeciwko grypie dla zduńskowolan. Liczba dawek jest ograniczona do 250 sztuk. Dlaczego warto się zaszczepić?

Głosowanie w referendum 15 października

Udział w referendum ogólnokrajowym, jakie zarządzono na 15 października 2023 roku, mają prawo osoby spełniające takie same warunki jakie uprawniają je do głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu. Głosują w tym samym dniu w tych samych lokalach wyborczych.

Karsznice w ruchu

Zakończyła się budowa nowej hali sportowej przy Zespole Szkół im. K. Kałużewskiego i J.Sylii w Zduńskiej Woli. Starostwo na inwestycje pozyskało środki z budżetu centralnego.

Przejdź do treści