Logo Miasta Zduńska Wola

»

Porządkujemy Zduńską Wolę

Miasto remontuje drogę przy Szkole Podstawowej nr 11 oraz działkę przy Placu Wolności 22. Jak przebiegają prace?

Remont drogi wewnętrznej biegnącej przy boisku szkolnym Szkoły Podstawowej nr 11 dobiega do końca. – Drogowcy zamontowali nowe krawężniki i wykładają nawierzchnię z kostki betonowej . Po zakończeniu remontu mieszkańcy kamienicy przy Placu Wolności 22 wyremontowaną drogą będą mogli dojechać do domu. Prace zakończą się w połowie przyszłego miesiąca – opowiada Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli.

Wraz z przebudową drogi, która prowadzi do popularnego niegdyś Domu Handlowego miasto zmodernizuje parcelę  przy Placu Wolności 22. Zlikwidowane zostały już nieużywane komórki i garaże, które przylegały do wyremontowanej kamienicy. Działka zostanie utwardzona oraz wytyczone zostaną nowe miejsca postojowe dla samochodów. Całości dopełnią nasadzenia roślin i krzewów.

Miasto konsekwentnie tworzy miejsca pełne zieleni. W ubiegłym roku zakończyła się gruntowna przebudowa Pasażu Powstańców Śląskich. Teraz jest to zielona oaza w samym centrum miasta. Można spotkać się tu ze znajomymi czy odpocząć od miejskiego zgiełku. W centralnym punkcie nowego zieleńca pojawiła się fontanna. Skwer nosi imię Pawła Królikowskiego, znanego aktora filmowego i teatralnego, który urodził się w Zduńskiej Woli.

Remont wykonują zduńskowolska firma Zakład Instalacyjno- Drogowy pm. bud Paweł Marszałek oraz firma Usługi Transportowo-Komunalne Beata Kamola z Czech k. Zduńskiej Woli. Przebudowa tej części Placu Wolności zakończy się w pierwszej połowie tego roku.

Inne artykuły

Dwa tygodnie na petycje mieszkańców

Mieszkańcy Zduńskiej Woli jeszcze przez dwa tygodnie mogą składać petycje przeciwko planom budowy spalarni odpadów. Do samorządu wpłynęły już trzy takie pisma. Miasto czeka na kolejne, by rozpatrzyć je wspólnie. Termin mija 14 grudnia.

Sukces Piotra Malika

Zduńskowolanin Piotr Malik uzyskał licencję trenerską UEFA A. Na co dzień trenuje drużynę U- 14 Widzewa Łódź

Laur Topoli przyznany

Jeden wiersz mógł wygrać w turnieju ogłoszonym przez Klub Literacki Topola w Zduńskiej Woli. Konkurs został rozstrzygnięty 1 grudnia w Kawiarni Literackiej.

Zduńska Wola na czele

UKS Akademia Zduńska Wola niepowstrzymana! Zduńskowolanki po raz kolejny potwierdziły swoją dominację w lidze

Moto Mikołaje Dzieciom w Zduńskiej Woli

Grupa motocyklistów ze Zduńskiej Woli i okolic zorganizowała akcję Moto Mikołaje Dzieciom. Tradycyjnie motocykliści przygotowali upominki dla dzieci z Domu Dziecka w Wojsławicach.

Rozmowy, które przenoszą góry

Inkubator Inicjatyw Społecznych przy ulicy Łaskiej 38 zaprasza na bezpłatne spotkania „Otwarty proces grupowy”. Prowadzi je psychoterapeutka Marta Balcerzak

Przejdź do treści