Porządkujemy Zduńską Wolę

Miasto remontuje drogę przy Szkole Podstawowej nr 11 oraz działkę przy Placu Wolności 22. Jak przebiegają prace?

Remont drogi wewnętrznej biegnącej przy boisku szkolnym Szkoły Podstawowej nr 11 dobiega do końca. – Drogowcy zamontowali nowe krawężniki i wykładają nawierzchnię z kostki betonowej . Po zakończeniu remontu mieszkańcy kamienicy przy Placu Wolności 22 wyremontowaną drogą będą mogli dojechać do domu. Prace zakończą się w połowie przyszłego miesiąca – opowiada Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli.

Wraz z przebudową drogi, która prowadzi do popularnego niegdyś Domu Handlowego miasto zmodernizuje parcelę  przy Placu Wolności 22. Zlikwidowane zostały już nieużywane komórki i garaże, które przylegały do wyremontowanej kamienicy. Działka zostanie utwardzona oraz wytyczone zostaną nowe miejsca postojowe dla samochodów. Całości dopełnią nasadzenia roślin i krzewów.

Miasto konsekwentnie tworzy miejsca pełne zieleni. W ubiegłym roku zakończyła się gruntowna przebudowa Pasażu Powstańców Śląskich. Teraz jest to zielona oaza w samym centrum miasta. Można spotkać się tu ze znajomymi czy odpocząć od miejskiego zgiełku. W centralnym punkcie nowego zieleńca pojawiła się fontanna. Skwer nosi imię Pawła Królikowskiego, znanego aktora filmowego i teatralnego, który urodził się w Zduńskiej Woli.

Remont wykonują zduńskowolska firma Zakład Instalacyjno- Drogowy pm. bud Paweł Marszałek oraz firma Usługi Transportowo-Komunalne Beata Kamola z Czech k. Zduńskiej Woli. Przebudowa tej części Placu Wolności zakończy się w pierwszej połowie tego roku.

Inne artykuły

Laur Zduńskowolski miasto & powiat 2023

Po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią i wybuchem wojny u naszych wschodnich sąsiadów powrócił Laur Przedsiębiorczości. Uroczysta gala odbyła się w zduńskowolskim Ratuszu.

Zielona oaza z perspektywą

Skwer Pawła Królikowskiego został nominowany do nagrody Polskiej Agencji Prasowej. Internetowe głosowanie trwa do 10 lutego br.

Światła! Akcja!

Rowerowe szaleństwo także po zmroku. Miasto wybuduje oświetlenie nowego toru do jazdy na rowerze przy ulicy Tadeusza Kobusiewicza.

Eliminujemy trujący smog

Walka o czyste powietrze w Zduńskiej Woli. Nabór do tegorocznej edycji zduńskowolskiego programu Stop Smog startuje 1 lutego br.

E-interwencje!

Zauważyłeś bezpańskie, błąkające się zwierzę bądź uszkodzony znak drogowy? Zgłoś to na specjalnie przygotowanej stronie internetowej. Zrobisz to z komputera lub telefonu.

Przejdź do treści