»

Daleka wyprawa po punkty

W niedzielę 27 maja na głównej płycie boiska na Stadionie OSiR-u w Suwałkach drugoligowa drużyna kobiet Pogoni Zduńska Wola (trener Krzysztof Kochelak) rozegrała mecz XX kolejki z zespołem RESO Akademia 2012 Suwałki. Zespół Pogoni pokonał rywalki i dzięki zwycięstwu awansował na piąte miejsce w tabeli. Na meczu pojawił się Wojciech Kowalewski były bramkarz reprezentacji Polski i zawodnik Legii Warszawa, który oglądał cały mecz z trybun.

RESO AKADEMIA 2012 SUWAŁKI –  POGOŃ ZDUŃSKA WOLA   0:2 (0:0)

0:1 – Justyna Kubik (64′)
0:2 – Klaudia Łoboda (90′)

SKŁAD DRUŻYNY:
Beata Rogowska – Ewelina Niciak, Julia Szymczak, Michalina Sutowicz (46′ Klaudia Łoboda), Olga Kopeć – Julita Augustyniak (71′ Justyna Kapuściak), Marta Grzelak (67′ Patrycja Okoń), Weronika Góra, Martyna Kowalska – Martyna Szymczak (75′ Kinga Deredas), Justyna Kubik (84′ Paulina Koryń)
Trener drużyny: Krzysztof Kochelak
Kierownik drużyny: Grzegorz Kubiak

ŻÓŁTE KARTKI:
Justyna Kubik, Martyna Kowalska (Pogoń)

SĘDZIOWIE MECZU:
Karol Kolenkiewicz (główny), Daniel Książek, Michał Renkiewicz (asystenci) – KS Podlaski ZPN

RELACJA Z MECZU:
Drużyna Pogoni udała się w daleką podróż do Suwałk (465 km) dzień przed meczem, aby dobrze przygotować się do meczu z miejscowym zespołem RESO Akademia 2012 Suwałki. Początek meczu mógł rozpocząć się idealnie dla zduńskowolanek bo już w pierwszej akcji meczu po podaniu Martyny Kowalskiej w pole karne wbiegła Marta Grzelak, która została sfaulowana przez zawodniczkę gospodarzy i sędzia główny zawodów Pan Karol Kolenkiewicz podyktował rzut karny dla gości. Do wykonania „jedenastki” podeszła Justyna Kubik, ale jej strzał obroniła bramkarka z Suwałk. Nie wykorzystana sytuacja nie zmieniła obrazu gry w dalszej części meczu. Stroną przeważającą był zespół Pogoni i w ciągu pierwszych piętnastu minut goście mieli kilka okazji na strzelenie bramek, lecz nieskutecznością pod bramką gospodarzy raziła przede wszystkim Justyna Kubik. Drużyna z Suwałk najlepszą sytuację w pierwszej połowie meczu miała w 32 minucie, kiedy sytuacji „sam na sam” z bramkarką Pogoni Beatą Rogowską nie wykorzystała jedna z zawodniczek gospodarzy. Do końca pierwszej odsłony meczu zespół Pogoni dążył do strzelenia bramki, ale defensywa gospodarzy nie dała się zaskoczyć.
Druga połowa meczu to dalej optyczna przewaga zduńskowolanek. Co nie udało się Justynie Kubik w pierwszych minutach meczu, udało się wreszcie w 64 minucie po dokładnym dograniu piłki w pole karne od Martyny Szymczak, zawodniczka Pogoni z bliska strzałem pod poprzeczkę pokonała bramkarkę gospodarzy. Po straconej bramce zespół Akademii starał się doprowadzić do wyrównania szczególnie po stałych fragmentach gry, ale na wysokim poziomie w tym meczu zagrała defensywa Pogoni wraz z bramkarką Beatą Rogowską. W ostatniej minucie wynik meczu ustaliła mocnym strzałem pod poprzeczkę bramki gospodarzy z 25 metrów Klaudia Łoboda.
Cała drużyna Pogoni zasługuję na wysoką ocenę za ten mecz i zwycięstwo przywiezione z tak dalekiego wyjazdu jest bardzo cenne. Teraz przed piłkarkami Pogoni wielkie wyzwanie bo do Zduńskiej Woli przyjeżdża lider tabeli drużyna PKS Piastovia Piastów, która już zapewniła sobie awans do 1 Ligi Kobiet.

Następny mecz ligowy drużyna Pogoni rozegra na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli w sobotę 2 czerwca o godzinie 15:00 z liderem tabeli zespołem Piastovii Piastów.

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Kochelak (Pogoń)

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbyły się w Zduńskiej Woli. We wtorek, 23 kwietnia, uczniowie szkół podstawowych rywalizowali w Szkole Podstawowej nr 6.