Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

Co się będzie działo w weekend w Zduńskiej Woli?

Wydarzenia zaplanowane na najbliższe dni w Zduńskiej Woli, to między innymi osiedlowy dzień dziecka w Karsznicach, jak również pierwsze koncerty Dni Zduńskiej Woli.

Czwartek, 6 czerwca 2024

Widowisko „Królestwo Kobiet” to show taneczno-wokalny w wykonaniu grupy wokalnej „Rezonans” z Miejskiego Domu Kultury w Zduńskiej Woli i tancerzy Studia Tańca Gossip, jaki zaplanowano na czwartek, 6 czerwca. Koncerty o godz. 17.30 oraz o godz. 20 w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury Ratusz w Zduńskiej Woli.

Usłyszycie takie utwory jak: „Być kobietą”, ,,Wanna be”, „Na językach”, „Mamma Mia” czy „Shallow” w wykonaniu zespołu „Rezozonas” w składzie: Marta Jachowicz, Ewa Jakubowiak, Olga Lorenc, Paulina Pacholak, Magdalena Pietrzak, Patrycja Piotrowska i Joanna Turkiewicz. Z grupą na co dzień pracuje instruktor wokalny MDK Witold Furmańczyk.

Zobaczycie również układy taneczne w wykonaniu ponad 100. tancerzy ze Studia Tańca Gossip w choreografii przygotowanej przez Izabelę Wartalską, Weronikę Bogusławską-Bartczak, Martę Jachowicz i Piotra Chojnackiego.

Widowisko powstało we współpracy Studia Tańca Gossip Izabeli Wartalskiej i Miejskiego Domu Kultury w Zduńskiej Woli.
Bilety: 35 zł dostępne w kasie MDK Ratusz i online

17.30 https://tiny.pl/dc4cx
20.00 https://tiny.pl/dc4c9

Piątek, 7 czerwca 2024

Festyny z okazji Dnia Dziecka organizuje Wspólnota Lokalna Osiedla Karsznice wraz z Miejskim Domem Kultury w piątek, 7 czerwca. Zabawa będzie trwałą od godziny 15  do godz. 19 na terenie przy filii Miejskiego Domu Kultury przy ul. 1 Maja w Zduńskiej Woli.

W programie festynu przewidziano:

  • koncert wychowanków z filii MDK,
  • konkursy z nagrodami dla dzieci.
  • pokaz radiowozu i motocykla policyjnego przygotowany przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli,
  • pokaz samochodu Straży Miejskiej w Zduńskiej Woli,
  • pokaz samochodu strażackiego z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli. Będzie także kurtyna wodna i piana.

Dzieci bezpłatnie będą mogły zjeść kiełbaski z grilla i dostać baloniki. Będą także dmuchańce i wesołe miasteczko, ale już płatne.

W godzinach 13 – 18 można będzie bezpłatnie zwiedzać Skansenu Lokomotyw i Urządzeń Technicznych – filii Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola  przy ul. Kolejowej 6 w Zduńskiej Woli.

Sobota, 8 czerwca 2024

8 czerwca przypada Światowy Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych. Z tej okazji  8 czerwca zaplanowano spotkanie w Kawiarni Literackiej MDK Ratusz, początek wspólnego dziergania godzina 14.30.

– Masz ochotę podziergać z nami? Zabierz ze sobą włóczki, zapomniane motki, szydełko lub druty. Zaproś koleżankę, mamę, córkę, siostrę i przekaż informację dalej – zachęcają organizatorzy.

Sobota, 8 czerwca 2024

To będzie już 14. koncert charytatywny Fundacji im. Orłowskich-Osińskich i Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zduńskiej Woli.  W sobotę, 8 czerwca o godz. 17 rozpocznie się koncert w Kościele Chrześcijan Baptystów przy ul. Jarosława Dąbrowskiego 22 w Zduńskiej Woli. Wykonawcy to Chór PSM I stopnia pod batutą Sylwii Winget – Bartodziej, Zespół Kameralny „No!NET” oraz soliści i kameraliści PSM I i II st. w Zduńskiej Woli.

Koncert wpisuje się w obchody Dni Zduńskiej Woli 2024, jako wydarzenie towarzyszące.

Niedziela, 9 czerwca 2024

„Chodź ze mną na spacer” to inicjatywa Fundacji Kobieta w Rozwoju. Proponują wspólny spacer z  do Lasu Paprockiego w niedzielę, 9 czerwca. Zbiórka na „Rondzie Miłości” w Lesie Paprockim o godz. 10.

Organizatorzy proponują, by spędzić z nimi  niedzielny poranek w dobrym nastroju. – Badania pokazują, że przebywania w lesie obniża poziom kortyzolu, łagodzi stres, podnosi siłę i odporność psychiczną – przekonuje fundacja.

Repertuar kina w Ratuszu

7 czerwca (piątek)

Sala kameralna:

12:00 Basia

13:00 Garfield

15:15 Garfield

17:30  Garfield

19:45 The Watchers

8 czerwca (sobota)

Sala kinowa:

21:15 The Watchers

Sala kameralna:

12:00 Basia

13:00 Garfield

15:15 Garfield

17:30  Garfield

19:45 Jedno życie

9 czerwca (niedziela)

Sala kinowa:

11:00 Basia

12:00 Basia

13:00 Garfield

15:15 Garfield

17:30  Garfield

19:45 Jedno życie

Sala kameralna:

13:00 Basia

14:00 Basia

15:00 Basia

16:00 Basia

17:15 The Watchers

20:00 The Watchers

Sprawdźcie także bieżący kalendarz imprez pod adresem https://cosiewydarzy.pl/

Inne artykuły

Koncerty za górką. Dni Zduńskiej Woli 2024

Kulminacja Dni Zduńskiej Woli to weekendowe koncerty „za górką” przy ul. Tadeusza Kobusiewicza w Zduńskiej Woli. W sobotę i niedzielę zaplanowano atrakcje od popołudnia do późnego wieczora. Będą także bezpłatne autobusy.

Muzealne konkursy. Dni Zduńskiej Woli 2024

Konkursy „Moja przygoda w muzeum”, „Detale małej architektury. Kapliczki” a także „Rodzinne historie” maja już nagrodzonych laureatów. Uroczyste podsumowanie odbyło się w piątek w Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola.

Strefa Inicjatyw Społecznych. Dni Zduńskiej Woli 2024

Strefa Inicjatyw Społecznych, czyli miejsce gdzie wolontariusze mogą spotkać się z osobami, na których rzecz działają, ale także mogą pochwalić się tym, co i jak robią. W Inkubatorze Inicjatyw Społecznych w Zduńskiej Woli w piątek, 14 czerwca, przygotowano dla nich specjalną przestrzeń.

Podróż w czasie do Skansenu Lokomotyw

Podróż w czasie, czyli bezpłatny przejazd autobusem i bezpłatne zwiedzanie Skansenu Lokomotyw i Urządzeń Technicznych w Karsznicach, to kolejna atrakcja Dni Zduńskiej Woli 2024. Można się w nią wybrać w sobotę i w niedzielę.

Przejdź do treści