Szukaj

Ciepło, coraz cieplej

Wczoraj przedstawiciele zduńskowolskich firm spotkali się z gościem zaproszonym przez Prezydenta Miasta – aktorem Pawłem Królikowskim, Ambasadorem Kultury Zduńskiej Woli. Paweł Królikowski uczestniczył w V posiedzeniu Rady Gospodarczej przy Prezydencie Miasta. Stało się ono okazją do przedstawienia pomysłu na przedsięwzięcie gospodarczo-kulturalne pod nazwą „Targi Zduńskie – Targi Domowego Ciepła”.

Będzie to wydarzenie, które zrzeszy producentów, projektantów i wykonawców związanych z prężnie rozwijającą się branżą budowlaną, kluczową w województwie łódzkim. Idea „domowego ciepła” zostanie podkreślona przez szereg imprez towarzyszących: kulturalnych i warsztatowych, które wyróżnią to wydarzenie spośród innych tego typu w Polsce.

Zduńska Wola, usytuowana w samym centrum Polski, wygodnie skomunikowana siecią autostrad i dróg ekspresowych, stanowi idealny punkt na mapie imprez targowych w Polsce. Wydarzenie stanowić będzie nie tylko okazję do prezentacji i wymiany doświadczeń, ale również do wzmocnienia pozycji lokalnych producentów, którzy zapowiedzieli czynne uczestnictwo w jego realizacji. Obecność targów na stałe w kalendarzu zduńskowolskich wydarzeń może stać się również szansą dla lokalnych usługodawców, szczególnie oferujących noclegi czy wyżywienie.

Pierwszą edycja „Targów Zduńskich – Targów Domowego Ciepła” zaplanowano na grudzień tego roku.  

 

Inne artykuły

W 16. rocznicę katastrofy smoleńskiej w hołdzie ofiarom

10 kwietnia przypada 16. rocznica katastrofy samolotu rządowego z polską delegacją, która leciała na obchody 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Dla upamiętnienia ofiar tego wypadku przed pomnikiem w Zduńskiej Woli zostały złożone kwiaty i zapalone znicze.

Co się będzie działo w Zduńskiej Woli?

Kilka wystaw i spotkań z literatami przygotowano dla Zduńskowolan w nadchodzących dniach. Proponowane są także różnorodne spektakle. Dobrym pomysłem na spędzenie czasu jest zawsze wizyta w kinie.

Akt erekcyjny pod nowe mieszkania w Zduńskiej Woli

60 zduńskowolskich rodzin zamieszka w dwóch nowych blokach wznoszonych na osiedlu Południe w Zduńskiej Woli. W czwartek, 9 kwietnia 2026 roku, odbyła się uroczystość symbolicznego wmurowania aktu erekcyjnego pod budynki. Przedsięwzięcie prowadzi spółka SIM KZN Łódzkie Centrum, której udziałowcem jest Zduńska Wola.

Wykład o demografii

Otwarty dla mieszkańców wykład odbędzie się w poniedziałek, 13 kwietnia 2026 roku o godz. 16 w Miejskim Domu Kultury Ratusz w Zduńskiej Woli. O zmianach demograficznych i ich konsekwencjach będzie mówiła prof. dr hab. Józefa Hrynkiewicz.

Przejdź do treści