Chodnik obywatelski

Nowy chodnik zostanie ułożony w parku 100-lecia odzyskania niepodległości na osiedlu Południe. To mieszkańcy zgłosili potrzebę jego remontu.

Drogowcy rozbiorą stary chodnik w parku 100-lecia odzyskania niepodległości. Krzywo ułożone płyty utrudniały komunikację mieszkańcom osiedla Południe. Dlatego zorganizowali się i zgłosili projekt jego przebudowy do budżetu obywatelskiego. W głosowaniu znalazł się on na czwartym miejscu.

Urząd wyłonił wykonawcę inwestycji. Zakład Instalacyjno Drogowy Pm. Bud. Paweł Marszałek ze Zduńskiej Woli ma czas na wykonanie niezbędnych prac do końca maja br.

Inne artykuły

Modernizujemy ulicę Jasną

Kolejna droga w Zduńskiej Woli z nową nawierzchnią. Rozpoczyna się remont ulicy Jasnej. Na projekt jej rozbudowy urząd pozyskał finansowanie z budżetu centralnego.

Zielony i przyjazny

Nowe nasadzenia, wygodne ławki i odnowione ścieżki – tak będzie wyglądało zielone serce kolejowego osiedla. Miasto ogłosiło przetarg na zmodernizowanie Placu Zwycięstwa w Karsznicach.

Miasto w rękach mieszkańców

Zduńskowolanie zgłosili trzydzieści cztery pomysły do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Najwyżej ocenione projekty urząd zrealizuje w przyszłym roku.

Razem dla Ukrainy

Tortona poruszona gościnnością zduńskowolan dołącza do pomocy uchodźcom z Ukrainy. Przedstawiciele włoskiego miasta przywieźli dary dla Ukraińców, którzy znaleźli u nas schronienie przed wojną.

Nowe boisko

Boisko przy Szkole Podstawowej nr 12 w Zduńskiej Woli zmieniło się nie do poznania. Zakończyła się budowa nowoczesnego obiektu sportowego z nawierzchnią do gry w piłkę nożną i siatkową.

Działki dla młodych

Kolejne działki dla młodych – urząd chce sprzedać w tym roku aż piętnaście parceli pod budowę domów jednorodzinnych. Po ubiegłorocznym sukcesie pilotażu, sprzedaż działek staje się jednym z filarów miejskiego programu rozwoju nieruchomości w Zduńskiej Woli.

Przejdź do treści