Blok przy Azaliowej – jutro decyzja Rady Miasta

Nie ma działania bardziej miastotwórczego niż budowa mieszkań - mówi prezydent Zduńskiej Woli Piotr Niedźwiecki. Pod obrady jutrzejszej sesji Rady Miasta Zduńska Wola skierował projekt uchwały, której przyjęcie oznaczać będzie rozpoczęcie przy ul. Azaliowej budowy pierwszego bloku komunalnego w systemie TBS dla tych mieszkańców, których nie stać na zakup lub wynajem mieszkania na wolnym rynku.

 

Myślę, że wszyscy jesteśmy jeszcze pod wrażeniem przebiegu ostatniej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta i osiągniętego na niej porozumienia. Liczę na to, że ta atmosfera współpracy będzie nam towarzyszyć także i na tej najbliższej sesji – mówi Piotr Niedźwiecki – znalazłem w budżecie dodatkowy milion złotych, z tak zwanych wolnych środków, który chciałbym przekazać TBS. Jest to rozwiązanie całkowicie neutralne i bezpieczne dla budżetu miasta, a TBS otwiera szybką ścieżkę do rozpoczęcia budowy. Jest to powrót do koncepcji sprzed roku. Wtedy, jak państwo pamiętacie, czego do dziś strasznie żałuję, została ona zablokowana przez radnych PiS. Gdyby nie to, dziś przy Azaliowej widzieliby państwo ściany powstającego budynku i pracujących budowlańców. Ale znów nie wracajmy do tego co było, podobnie jak w przypadku krytej pływalni liczę na dobrą wolę i rozsądek radnych PiS. Skoro zgodzili się na basen, mam nadzieję, że pozwolą mi też budować mieszkania dla mieszkańców Zduńskiej Woli – dodaje prezydent.


 
Ta inwestycja w żaden sposób nie koliduje z rządowym projektem Mieszkanie Plus, miasto jest bardzo aktywne, ma podpisaną umowę z operatorem programu po stronie rządowej, nadal jednak czeka na dalsze konkrety i uruchomienie programu ze strony rządu. Jak tylko rząd zakończy procedury formalne, jest gotowe wystartować także z drugą budową.

Na najbliższą sesję prezydent miasta skierował także projekt dotyczący wprowadzenia Karty Seniora, czyli systemu zniżek dla mieszkańców w wieku powyżej 60 lat, w pierwszej kolejności obejmie on miejskie instytucje, ale jego głównym celem będzie zachęcenie przede wszystkim prywatnych przedsiębiorców i usługodawców do obniżenia cen na swoje produkty i usługi dla naszych seniorów. Takie karty z powodzeniem działają w wielu miastach w Polsce, cieszą się dużą popularnością, bo zachęcanie seniorów do dodatkowych aktywności wszystkim się nam w długiej mierze opłaca.

Prezydent Niedźwiecki poinformował również, że zgodnie z umową z radnymi, podjąłem decyzję o przeznaczeniu dodatkowych środków na remont otwartych basenów przy ul. Kobusiewicza. Zgodnie z zamówioną przez urząd koncepcja jak najszybciej będziemy chcieli przystąpić do modernizacji wszystkich 3 niecek basenowych, wymiany filtrów, instalacji wodnej, stworzenia wodnego parku zabaw dla najmłodszych.

Inne artykuły

Przejdź do treści