Bezpłatne USG piersi

Ponad dwa i pół tysiąca mieszkanek Zduńskiej Woli może w tym roku skorzystać z bezpłatnych badań USG piersi. Miasto kontynuuje program wczesnego wykrywania raka piersi.

Z badań może skorzystać każda mieszkanka Zduńskiej Woli, która ukończyła 18 lat. Wystarczy się zarejestrować w miejskiej przychodni przy ulicy Szadkowskiej 2 osobiście lub dzwoniąc pod numerem telefonu 43 824 88 88. Placówka jest czynna od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00.

Badanie USG jest nieinwazyjne i przeważnie bezbolesne. Dzięki niemu lekarz może ustalić, czy dolegliwości ze strony piersi wynikają z procesów fizjologicznych, łagodnych torbieli, czy też wymagają dodatkowej uwagi. Badania odbywają się w przychodni przy ul. Szadkowskiej w poniedziałki i środy.

W ciągu 21 lat funkcjonowania miejskiego programu wczesnego wykrywania raka piersi wykonano już ponad 53 tysiące badań. W tym czasie udało się wykryć 17 tysięcy patologii. Bezpłatne badania i wczesne diagnozowanie pomogły setkom zduńskowolanek wygrać z chorobą nowotworową.

Inne artykuły

Przejdź do treści