Bezpłatne szkolenie organizowane jest przez Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego oraz Izbę Administracji Skarbowej w Łodzi. Jego tematem będzie „Nowa procedura dotycząca zwolnienia podmiotowego w podatku VAT w Unii Europejskiej”. Omawiane zmiany weszły w życie 1 stycznia 2025 r.
Szkolenie odbędzie się w piątek, 31 stycznia o godz. 10 w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego w Łodzi przy al. Józefa Piłsudskiego 8, sala nr 104 na I piętro.
Przeznaczone jest dla podmiotów prowadzących działalność gospodarczą związaną z obrotem towarowym z zagranicą oraz firm przygotowujących się do ekspansji na rynki zagraniczne. Przyda się także osobom planującym uruchomienie takiej działalności w przyszłości, a mającym siedzibę na terenie województwa łódzkiego.
Podczas szkolenia ekspert łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej omówi przepisy, które mają na celu umożliwienie polskim podatnikom korzystanie ze zwolnień z podatku VAT przy sprzedaży dokonywanej w poszczególnych krajach UE oraz podatnikom z innych krajów UE korzystanie ze zwolnienia podmiotowego z podatku VAT w Polsce. Możliwość skorzystania z takiego zwolnienia będzie uzależniona od spełnienia kilku warunków, które podczas szkolenia przedstawi naczelnik Wydziału Podatku od Towarów i Usług oraz Identyfikacji i Rejestracji Podatkowej w łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej.
Na szkolenie można zapisać się z pomocą formularza: LINK DO FORMULARZA
jaki po wypełnieniu należ przesłać pod adresem: invest@lodzkie.pl lub biznes@lodzkie.pl