Bezpłatna rehabilitacja dla dzieci

85 niepełnosprawnych osób, głównie dzieci, skorzysta z nowego, bezpłatnego programu rehabilitacyjnego Fundacji AMI. Rekrutacja rusza po świętach.

Fundacja AMI obejmie opieką 84 dzieci, które nie ukończyły 18 lat, oraz jedną osobę pełnoletnią – wszystkie muszą mieć orzeczoną niepełnosprawność. W ramach projektu „W AMI zmagamy się z barierAMI – rehabilitacja dla dzieci niepełnosprawnych”, który jest współfinansowany ze środków PFRON, uczestnicy będą mogli skorzystać z bezpłatnych, indywidualnych zajęć, od dwóch do nawet pięciu godzin w tygodniu przez blisko 12 miesięcy.

 

Formy wsparcia będą dobrane do indywidualnych potrzeb podopiecznych. Fundacja oferuje m.in. trening funkcjonalny, stabilizacji i świadomości ciała, rehabilitację w kombinezonach, integrację odruchów dynamicznych i posturalnych, ustno-twarzowych czy ręki. Eksperci poprowadzą też dogoterapię, zajęcia logopedyczne i neurologopedyczne, treningi umiejętności emocjonalnych i dnia codziennego, treningi pedagogiczne oraz terapię przez sztukę. W pracy z niepełnosprawnymi dziećmi wykorzystywać będą również metody Warnkego czy Snoezelen.

 

Jakie dokumenty muszę wypełnić do zgłoszenia?
Na swojej stronie internetowej Fundacja AMI zamieściła komplet dokumentów, które musisz wypełnić, by zgłosić do programu swoje dziecko. Wydrukowane dokumenty możesz otrzymać w sekretariacie fundacji, który mieści się w Zduńskiej Woli przy ulicy Getta Żydowskiego 34 (pracuje w godz. 8:00-16:00). Przejdź na stronę fundacji: www.ami.org.pl/rekrutacja-do-nowego-projektu.

 

Kiedy rozpoczyna się rekrutacja?
Rekrutacja rusza zaraz po świętach Wielkiej Nocy – we wtorek, 6 kwietnia 2021 r.

 

Gdzie należy składać dokumenty?
Wypełnione dokumenty złóż w sekretariacie fundacji, który mieści się w Zduńskiej Woli przy ulicy Getta Żydowskiego 34 (pracuje w godz. 8:00-16:00).

 

Gdzie znajdę więcej informacji?
Zadzwoń do Fundacji AMI – nr tel.: 504-204-890 lub 43 656-95-05.

Inne artykuły

Przejdź do treści