»

Awans „pogonistek” w Pucharze Polski

Drużyna kobiet Pogoni Zduńska Wola po bardzo dobrym meczu i zwycięstwie z UKS Loczki Wyszków awansowała do kolejnego etapu rozgrywek Pucharu Polski. Mecz 3. etapu Pucharu Polski rozegrany został w środę 30 października na sztucznym boisku Wyszkowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wyszkowie.

UKS LOCZKI WYSZKÓW – POGOŃ ZDUŃSKA WOLA 0:2 (0:2)

0:1 – Martyna Szymczak (16′)
0:2 – Patrycja Okoń (34′)

SKŁAD DRUŻYNY:
POGOŃ ZDUŃSKA WOLA
Magdalena Samiec – Julia Szymczak, Sylwia Marcińska, Patrycja Piekarska, Wiktoria Szymczak (86′ Weronika Sobczak) – Julita Augustyniak (55′ Julita Torzewska (90′ Angelika Kajdana), Patrycja Okoń, Martyna Szymczak, Justyna (89′ Natalia Barton) – Martyna Kowalska, Anna Bergier

SĘDZIOWIE MECZU:
Emilia Szymula (główna) – Marta Brudnicka – Szymon Michniewicz (asystenci)

RELACJA Z MECZU:
Obie drużyny trzy dni temu rozegrały miedzy sobą mecz w rozgrywkach 2. ligi Kobiet na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli, wtedy lepsze okazały się zawodniczki z Wyszkowa pokonując „Pogonistki” 2:0.
Zespół Pogoni przystąpił do spotkania z dużą chęcią rewanżu za niedzielną porażkę w lidze.

Od początku meczu goście przejęli inicjatywę na boisku grając składnie i utrzymując się długo przy piłce co pozwoliło na stworzenie kilku dobrych sytuacji podbramkowych. W 7 minucie Julita Augustyniak po indywidualnej akcji prawą stroną boiska trafia w słupek bramki Loczków. W 12. minucie Martyna Szymczak znajduje się w sytuacji „sam na sam” strzelając w bramkarkę gospodarzy. Ta sama zawodniczka cztery minuty później po podaniu Anny Bergier po raz drugi znajduje się w sytuacji „sam na sam” i tym razem płaskim strzałem obok bramkarki Loczków zdobywa pierwszą bramkę dla Pogoni. Drużyna ze Zduńskiej Woli dalej nie zwalnia tempa i w 34. minucie po kapitalnym podaniu Anny Bergier piłkę otrzymuję Patrycja Okoń i mocnym strzałem lewą nogą w długi róg bramki gospodarzy podwyższa wynik meczu dla swojego zespołu. W tej części meczu zawodniczki z Wyszkowa stworzyły sobie jedną groźną sytuacje pod bramką Pogoni. W 37 minucie pojedynek „sam na sam” z Pauliną Pokraśniewicz wygrała bramkarka gości Magdalena Samiec.

Przebieg drugiej połowy meczu to próby ataków ze strony drużyny z Wyszkowa, które nie przyniosły efektu dzięki dobrej gry w defensywie całego zespołu Pogoni. Pomimo dwubramkowego prowadzenia w meczu zawodniczki gości stwarzały w dalszym ciągu zagrożenie pod bramką Loczków. Zarówno Julicie Augustyniak i Martynie Szymczak brakowało wykończenia i dokładnego dogrania piłki do swoich koleżanek. W końcowych minutach meczu w drużynie Pogoni pojawiły się na boisku dwie piętnastoletnie zawodniczki: Angelika Kajdana i Natalia Barton dla których był to debiutancki występ w tych rozgrywkach. Dzięki tej wygranej drużyna ze Zduńskiej Woli zagra w 4. etapie rozgrywek Pucharu Polski, w którym do rywalizacji przystąpią zespoły występujące w 1 lidze kobiet. Losowanie kolejnej rundy tych rozgrywek odbędzie się dzisiaj (czwartek 31 października) w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Teraz przed drużyną Pogoni kolejny mecz ligowy, który zostanie rozegrany w niedzielę 10 listopada o godzinie 13:00 na wyjeździe z zespołem RESO Akademia 2012 Suwałki.

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Kochelak (Pogoń)