Logo Miasta Zduńska Wola

Aplauz Uśmiechu dla utalentowanej zduńskowolanki

Marysia Wrąbel ze Zduńskiej Woli, ucząca się śpiewu u Andrzeja Wawrzyniaka w Miejskim Domu Kultury w Zduńskiej Woli zdobyła Aplauz Uśmiechu na 43. Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie.

Marysia Wrąbel zdobyła Aplauz Uśmiechu, czyli nagrodę dla wokalistów w kategorii wiekowej do 8 lat, podczas 43. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca Konin 2023. Młoda wokalistka zaśpiewała piosenkę „Czekolady, ach!” sł. Elżbieta Buczyńska, muz. Jarosław Piątkowski.

Marysia Wrąbel jest podopieczną Andrzeja Wawrzyniaka, instruktora Miejskiego Domu Kultury w Zduńskiej Woli.  Jest uczennicą klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 6 im. Mikołaja Kopernika w Zduńskiej Woli.

Miejski Dom Kultury reprezentowała także Lena Kapiczyńska, która zakwalifikowała się do półfinału konkursu.

Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie odbył się w dniach 31 maja – 4 czerwca. Wokaliści prezentowali się 2 czerwca, 3 czerwca odbył się koncert galowy. Jury konkursu, po obejrzeniu 103. prezentacji, które zakwalifikowały się do koncertu galowego w najmłodszej kategorii wiekowej, do 8 lat, przyznało pięć równorzędnych nagród – Aplauzów Uśmiechu.

Prestiżowy konkurs w Koninie jest organizowany od 1979 roku. Wówczas zorganizowano Ogólnopolskie Konfrontacje Dziecięcych Zespołów Tanecznych, które kilkanaście lat później przekształciły się w Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca.

 

Inne artykuły

Spotkanie poetyckie w Kawiarni Literackiej

Spotkanie poetyckie zatytułowane „Zagadki egzystencjalne w poezji Wisławy Szymborskiej” przygotowano na czwartek, 5 października w Kawiarni Literackiej w Ratuszu w Zduńskiej Woli. Wstęp wolny.

Bezpłatne szczepienia na grypę

Miejska przychodnia przy ulicy Szadkowskiej rozpoczyna ochronne szczepienia przeciwko grypie dla zduńskowolan. Liczba dawek jest ograniczona do 250 sztuk. Dlaczego warto się zaszczepić?

Głosowanie w referendum 15 października

Udział w referendum ogólnokrajowym, jakie zarządzono na 15 października 2023 roku, mają prawo osoby spełniające takie same warunki jakie uprawniają je do głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu. Głosują w tym samym dniu w tych samych lokalach wyborczych.

Karsznice w ruchu

Zakończyła się budowa nowej hali sportowej przy Zespole Szkół im. K. Kałużewskiego i J.Sylii w Zduńskiej Woli. Starostwo na inwestycje pozyskało środki z budżetu centralnego.

Przejdź do treści