74 nowe mieszkania powstaną w Zduńskiej Woli w ramach programu Mieszkanie Plus

Kilka tygodni temu rząd uruchomił zupełnie nowy wariant Mieszkania +. Na dużo lepszych zasadach niż dotychczas pojawiające się propozycje. Po błyskawicznej analizie obu projektów zdecydowaliśmy się natychmiast przystąpić do nowego projektu - mówi prezydent Zduńskiej Woli Piotr Niedźwiecki. Wczoraj w Warszawie, wraz z wiceministrem Infrastruktury i Budownictwa Tomaszem Żuchowskim i przedstawicielem Krajowego Zasobu Nieruchomości Tomaszem Tomalom podpisał List Intencyjny, który rozpoczyna drogę do budowy w Zduńskiej Woli nowych mieszkań na terenie przy ul. Paderewskiego na os. Południe.

Kolejnym krokiem będzie zawarcie umowy inwestycyjnej między Miastem a Krajowym Zasobem Nieruchomości. Powinna ona zostać podpisana najpóźniej w ciągu najbliższych 180 dni – mówi prezydent Niedźwiecki –  następnie rozpocznie się budowa 2 budynków mieszkalnych z 74 lokali mieszkalnymi na terenie przy ul. Paderewskiego na osiedlu Południe.

Wizualizacja ze wstępnej koncepcji architektonicznej.

Ogromnym plusem tego projektu to są przede wszystkim jasno określone zasady funkcjonowania projektu, z góry określone atrakcyjne stawki wynajmu oraz możliwość wykupu mieszkań na własność. Ważne są także bardzo niskie koszty funkcjonowania projektu i jego zarządzania.

Nadałem temu projektowi najwyższy priorytet – zapowiada Piotr Niedźwiecki – wszystkie czynności urzędowe, które są niezbędne do zrealizowania budowy mieszkań będą wykonywane w najkrótszym możliwym terminie. Jesteśmy w grupie pierwszych kilkudziesięciu samorządów, które zdecydowały się na inwestycje w mieszkanie plus i zrobimy wszystko aby jak najszybciej sfinalizować umowę. Budowa nowych mieszkań w Zduńskiej to dla mnie jedno z najważniejszych zadań na 2018 r. – podkreśla

Jednocześnie miasto nadal jest w projekcie realizowanym prze Bank Gospodarstwa Krajowego, a TBS jest w każdej chwili gotowy, jeśli tylko pojawią się środki rozpocząć budowę bloku TBS. Trwa także analiza i poszukiwanie możliwości sfinalizowania budowy mieszkań przez miejskie półki, ale to nowe mieszkanie plus jest z tych wszystkich projektów najbardziej obiecujące.

Inne artykuły

Przejdź do treści