Bezpłatny Program profilaktyki nowotworów skóry

Przychodnia Artmedis Łódź ul. Kusocińskiego 61 realizuje bezpłatny Program profilaktyki nowotworów skóry - „Czerniak to widzę!”

Zbliża się szczególny czas letni, podczas którego jesteśmy narażeni na intensywne promieniowanie UV (słońce), często korzystamy ze słońca w sposób niekontrolowany, ulegamy poparzeniom słonecznym. Warto się do tego okresu przygotować nasza skórę – zbadać znamiona oraz uzyskać wiedzę na temat bezpiecznego korzystania ze słońca.

Czerniak złośliwy to najbardziej agresywny i nieprzewidywalny nowotwór skóry wywodzący się z komórek barwnikowych. Charakteryzuje się on szybkim wzrostem, wczesnymi i licznymi przerzutami oraz wysoką śmiertelnością, dlatego tak ważne jest prawidłowe rozpoznanie w początkowej fazie choroby. W Polsce zachorowalność i umieralność na czerniaka z roku na rok rośnie i pomimo mniejszej częstości występowania na tle Europy śmiertelność pozostaje o 20% wyższa. Wynika to przede wszystkim ze zbyt  późnej wykrywalności choroby oraz niskiej świadomości na temat profilaktyki.

Program „Czerniak to widzę!” ma służyć ograniczeniu problemu zdrowotnego jakim są nowotwory skóry, w szczególności czerniaka złośliwego poprzez podejmowanie szeregu działań obejmujących:

  • profilaktykę zdrowotną,
  • edukacją,
  • samoocenę znamion,
  • konsultacje i porady u specjalistów.

Program skierowany jest do osób w wieku 18-64 mieszkających/pracujących/uczących się w Łodzi lub powiatach: łaskim, sieradzkim, zduńskowolskim, pabianicki.

W ramach programu Pacjenci maja zapewnioną:

  •  bezpłatną konsultację lekarza specjalisty – dermatologa
  •  bezpłatne szczegółowe badanie i ocenę znamion skóry dermatoskopem/wideodermatoskopem
  •  bezpłatne warsztaty edukacyjne dotyczące profilaktyki czerniaka
  •  bezpłatny pakiet edukacyjny (broszura i krem z filtrem UV)

Czas trwania Programu 06.2022-09.2023.

Program realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 finansowanego z Funduszy Europejskich realizowanych we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego.

Pozostajemy do dyspozycji mailowo lub telefonicznie:  789 042 009

 

Inne komunikaty

Przejdź do treści