4 mln zł na nowe autobusy

Kolejne miliony na elektryczne autobusy w Zduńskiej Woli. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji zdobyło 4 mln zł dotacji na zakup dwóch busów i dwustanowiskowej ładowarki. Wcześniej pozyskało 8,5 mln zł i zawarło już umowę na dostawę czterech pojazdów na prąd.

Cztery nowoczesne, elektryczne autobusy mają dotrzeć do Zduńskiej Woli jeszcze w tym roku. Produkuje je firma Solaris Bus&Coach. 4 mln zł dotacji, które MPK pozyskało teraz, pozwoli dokupić dwa kolejne niskoemisyjne busy i wybudować dodatkową infrastrukturę do ładowania.

– To rewolucja zmiana we flocie MPK. Autobusów nie kupowano w Zduńskiej Woli od kilkunastu lat, przez co obecnie eksploatowane pojazdy są stare, często się psują i pożerają olbrzymie ilości paliwa. Ich użycie jest nieopłacalne i nieekologiczne – mówi Michał Płatek, prezes zduńskowolskiego MPK.

Przyjazd nowych autobusów będzie oznaczał nie tylko podwyższenie komfortu podróży. – Nowy tabor pozwoli nam zwiększyć liczbę kursów na najważniejszych trasach. Chcemy dostosować rozkłady do potrzeb mieszkańców i dzięki temu zwiększyć liczbę pasażerów korzystających z naszych usług – wyjaśnia Płatek.

Nowe autobusy będą klimatyzowane oraz przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a na ich pokładzie zostaną zainstalowane biletomaty i ładowarki do telefonów oraz tabletów.

Dotacja 4 mln zł pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Inne artykuły

Modernizujemy ulicę Jasną

Kolejna droga w Zduńskiej Woli z nową nawierzchnią. Rozpoczyna się remont ulicy Jasnej. Na projekt jej rozbudowy urząd pozyskał finansowanie z budżetu centralnego.

Zielony i przyjazny

Nowe nasadzenia, wygodne ławki i odnowione ścieżki – tak będzie wyglądało zielone serce kolejowego osiedla. Miasto ogłosiło przetarg na zmodernizowanie Placu Zwycięstwa w Karsznicach.

Miasto w rękach mieszkańców

Zduńskowolanie zgłosili trzydzieści cztery pomysły do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Najwyżej ocenione projekty urząd zrealizuje w przyszłym roku.

Razem dla Ukrainy

Tortona poruszona gościnnością zduńskowolan dołącza do pomocy uchodźcom z Ukrainy. Przedstawiciele włoskiego miasta przywieźli dary dla Ukraińców, którzy znaleźli u nas schronienie przed wojną.

Nowe boisko

Boisko przy Szkole Podstawowej nr 12 w Zduńskiej Woli zmieniło się nie do poznania. Zakończyła się budowa nowoczesnego obiektu sportowego z nawierzchnią do gry w piłkę nożną i siatkową.

Działki dla młodych

Kolejne działki dla młodych – urząd chce sprzedać w tym roku aż piętnaście parceli pod budowę domów jednorodzinnych. Po ubiegłorocznym sukcesie pilotażu, sprzedaż działek staje się jednym z filarów miejskiego programu rozwoju nieruchomości w Zduńskiej Woli.

Przejdź do treści