Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

15-minutowa Zduńska Wola?

Czy Zduńska Wola powinna być miastem inteligentnym, kreatywnym, a może 15-minutowym? O pomysłach na rozwój współczesnych ośrodków miejskich opowiedzą goście Forum Międzypokoleniowego. To okazja, by podyskutować o przyszłości Zduńskiej Woli.

– Przestrzeń miejska nie jest jedynie układem ulic i skwerów, kamienic i sklepów. Miasto żyje energią swoich mieszkańców. Chcemy pokazać, jak można ją wykorzystać – mówi Michalina Łagunionok, zastępca dyrektora Biura Strategii i Rozwoju Miasta.

Okazją do tego będzie Forum Międzypokoleniowe, które urząd miasta organizuje w Ratuszu 21 listopada br. – Do udziału w nim zapraszamy mieszkańców w każdym wieku. Chcemy poznać ich potrzeby i pomysły na nasze miasto. Dążymy do tego, by Zduńska Wola była wygodnym, atrakcyjnym miejscem do mieszkania dla młodszych i starszych – wyjaśnia Michalina Łagunionok.

Inspiracją dla międzypokoleniowych poszukiwań będą spotkania z wybitnymi ekspertami, którzy na co dzień badają rozwój miast. O tym, jak w Zduńskiej Woli wykorzystać energię  i potencjał mieszkańców, ale też odziedziczone tradycje opowie socjolog prof. Paweł Starosta. Dr Adam Gogocz i Magdalena Poulin pokażą zaś, jak zbudować platformę współpracy między młodymi i nieco starszymi zduńskowolanami, a działacze społeczni Marek Sztark i Jacek Gralczyk przedstawią pomysły na angażowanie mieszkańców do aktywności publicznej.

– To będzie spotkanie pełne dyskusji, wymiany myśli i wspólnych poszukiwań. Dlatego serdecznie zapraszam do udziału w nim osoby w każdym wieku. Pełni wzajemnego szacunku spotykajmy się w Ratuszu w Światowy Dzień Życzliwości – zachęca Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli.

Forum Międzypokoleniowe odbędzie się w Zduńskowolskim Centrum Integracji Ratusz 21 listopada br. w godz. 9:00-15:30. Udział w nim jest bezpłatny. Zgłoszenia od uczestników przyjmowane są przez stronę internetową urzędu miasta.

Jak zapisać się na forum?

Projekt pn. „60+ smart city – innowacje jako efekt współpracy międzypokoleniowej” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Funduszu Spójności w ramach Programy Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 oraz z budżetu państwa.

Inne artykuły

Koncerty za górką. Dni Zduńskiej Woli 2024

Kulminacja Dni Zduńskiej Woli to weekendowe koncerty „za górką” przy ul. Tadeusza Kobusiewicza w Zduńskiej Woli. W sobotę i niedzielę zaplanowano atrakcje od popołudnia do późnego wieczora. Będą także bezpłatne autobusy.

Muzealne konkursy. Dni Zduńskiej Woli 2024

Konkursy „Moja przygoda w muzeum”, „Detale małej architektury. Kapliczki” a także „Rodzinne historie” maja już nagrodzonych laureatów. Uroczyste podsumowanie odbyło się w piątek w Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola.

Strefa Inicjatyw Społecznych. Dni Zduńskiej Woli 2024

Strefa Inicjatyw Społecznych, czyli miejsce gdzie wolontariusze mogą spotkać się z osobami, na których rzecz działają, ale także mogą pochwalić się tym, co i jak robią. W Inkubatorze Inicjatyw Społecznych w Zduńskiej Woli w piątek, 14 czerwca, przygotowano dla nich specjalną przestrzeń.

Podróż w czasie do Skansenu Lokomotyw

Podróż w czasie, czyli bezpłatny przejazd autobusem i bezpłatne zwiedzanie Skansenu Lokomotyw i Urządzeń Technicznych w Karsznicach, to kolejna atrakcja Dni Zduńskiej Woli 2024. Można się w nią wybrać w sobotę i w niedzielę.

Przejdź do treści