Logo Miasta Zduńska Wola

15-minutowa Zduńska Wola?

Czy Zduńska Wola powinna być miastem inteligentnym, kreatywnym, a może 15-minutowym? O pomysłach na rozwój współczesnych ośrodków miejskich opowiedzą goście Forum Międzypokoleniowego. To okazja, by podyskutować o przyszłości Zduńskiej Woli.

– Przestrzeń miejska nie jest jedynie układem ulic i skwerów, kamienic i sklepów. Miasto żyje energią swoich mieszkańców. Chcemy pokazać, jak można ją wykorzystać – mówi Michalina Łagunionok, zastępca dyrektora Biura Strategii i Rozwoju Miasta.

Okazją do tego będzie Forum Międzypokoleniowe, które urząd miasta organizuje w Ratuszu 21 listopada br. – Do udziału w nim zapraszamy mieszkańców w każdym wieku. Chcemy poznać ich potrzeby i pomysły na nasze miasto. Dążymy do tego, by Zduńska Wola była wygodnym, atrakcyjnym miejscem do mieszkania dla młodszych i starszych – wyjaśnia Michalina Łagunionok.

Inspiracją dla międzypokoleniowych poszukiwań będą spotkania z wybitnymi ekspertami, którzy na co dzień badają rozwój miast. O tym, jak w Zduńskiej Woli wykorzystać energię  i potencjał mieszkańców, ale też odziedziczone tradycje opowie socjolog prof. Paweł Starosta. Dr Adam Gogocz i Magdalena Poulin pokażą zaś, jak zbudować platformę współpracy między młodymi i nieco starszymi zduńskowolanami, a działacze społeczni Marek Sztark i Jacek Gralczyk przedstawią pomysły na angażowanie mieszkańców do aktywności publicznej.

– To będzie spotkanie pełne dyskusji, wymiany myśli i wspólnych poszukiwań. Dlatego serdecznie zapraszam do udziału w nim osoby w każdym wieku. Pełni wzajemnego szacunku spotykajmy się w Ratuszu w Światowy Dzień Życzliwości – zachęca Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli.

Forum Międzypokoleniowe odbędzie się w Zduńskowolskim Centrum Integracji Ratusz 21 listopada br. w godz. 9:00-15:30. Udział w nim jest bezpłatny. Zgłoszenia od uczestników przyjmowane są przez stronę internetową urzędu miasta.

Jak zapisać się na forum?

Projekt pn. „60+ smart city – innowacje jako efekt współpracy międzypokoleniowej” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Funduszu Spójności w ramach Programy Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 oraz z budżetu państwa.

Inne artykuły

Urodziny Zduńskiej Wody!

Dwa lata radości, sportu i zdrowego stylu życia. Zduńska Woda, która stała się nieodłącznym elementem naszego miasta, wczoraj obchodziła drugie urodziny

Vox populi

Mieszkańcy zadecydują, na co urząd wyda ponad 1,2 mln zł. Startuje dziesiąta edycja zduńskowolskiego Budżetu Obywatelskiego. Od 19 czerwca można składać projekty

Gramy w zielone

Wystartowało opiniowanie projektów zgłoszonych do drugiej edycji Zielonego Budżetu Zduńskiej Woli. Potrwa ono do końca czerwca.

Przejdź do treści