15-minutowa Zduńska Wola?

Czy Zduńska Wola powinna być miastem inteligentnym, kreatywnym, a może 15-minutowym? O pomysłach na rozwój współczesnych ośrodków miejskich opowiedzą goście Forum Międzypokoleniowego. To okazja, by podyskutować o przyszłości Zduńskiej Woli.

– Przestrzeń miejska nie jest jedynie układem ulic i skwerów, kamienic i sklepów. Miasto żyje energią swoich mieszkańców. Chcemy pokazać, jak można ją wykorzystać – mówi Michalina Łagunionok, zastępca dyrektora Biura Strategii i Rozwoju Miasta.

Okazją do tego będzie Forum Międzypokoleniowe, które urząd miasta organizuje w Ratuszu 21 listopada br. – Do udziału w nim zapraszamy mieszkańców w każdym wieku. Chcemy poznać ich potrzeby i pomysły na nasze miasto. Dążymy do tego, by Zduńska Wola była wygodnym, atrakcyjnym miejscem do mieszkania dla młodszych i starszych – wyjaśnia Michalina Łagunionok.

Inspiracją dla międzypokoleniowych poszukiwań będą spotkania z wybitnymi ekspertami, którzy na co dzień badają rozwój miast. O tym, jak w Zduńskiej Woli wykorzystać energię  i potencjał mieszkańców, ale też odziedziczone tradycje opowie socjolog prof. Paweł Starosta. Dr Adam Gogocz i Magdalena Poulin pokażą zaś, jak zbudować platformę współpracy między młodymi i nieco starszymi zduńskowolanami, a działacze społeczni Marek Sztark i Jacek Gralczyk przedstawią pomysły na angażowanie mieszkańców do aktywności publicznej.

– To będzie spotkanie pełne dyskusji, wymiany myśli i wspólnych poszukiwań. Dlatego serdecznie zapraszam do udziału w nim osoby w każdym wieku. Pełni wzajemnego szacunku spotykajmy się w Ratuszu w Światowy Dzień Życzliwości – zachęca Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli.

Forum Międzypokoleniowe odbędzie się w Zduńskowolskim Centrum Integracji Ratusz 21 listopada br. w godz. 9:00-15:30. Udział w nim jest bezpłatny. Zgłoszenia od uczestników przyjmowane są przez stronę internetową urzędu miasta.

Jak zapisać się na forum?

Projekt pn. „60+ smart city – innowacje jako efekt współpracy międzypokoleniowej” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Funduszu Spójności w ramach Programy Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 oraz z budżetu państwa.

Inne artykuły

Modernizujemy ulicę Jasną

Kolejna droga w Zduńskiej Woli z nową nawierzchnią. Rozpoczyna się remont ulicy Jasnej. Na projekt jej rozbudowy urząd pozyskał finansowanie z budżetu centralnego.

Zielony i przyjazny

Nowe nasadzenia, wygodne ławki i odnowione ścieżki – tak będzie wyglądało zielone serce kolejowego osiedla. Miasto ogłosiło przetarg na zmodernizowanie Placu Zwycięstwa w Karsznicach.

Miasto w rękach mieszkańców

Zduńskowolanie zgłosili trzydzieści cztery pomysły do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Najwyżej ocenione projekty urząd zrealizuje w przyszłym roku.

Razem dla Ukrainy

Tortona poruszona gościnnością zduńskowolan dołącza do pomocy uchodźcom z Ukrainy. Przedstawiciele włoskiego miasta przywieźli dary dla Ukraińców, którzy znaleźli u nas schronienie przed wojną.

Nowe boisko

Boisko przy Szkole Podstawowej nr 12 w Zduńskiej Woli zmieniło się nie do poznania. Zakończyła się budowa nowoczesnego obiektu sportowego z nawierzchnią do gry w piłkę nożną i siatkową.

Działki dla młodych

Kolejne działki dla młodych – urząd chce sprzedać w tym roku aż piętnaście parceli pod budowę domów jednorodzinnych. Po ubiegłorocznym sukcesie pilotażu, sprzedaż działek staje się jednym z filarów miejskiego programu rozwoju nieruchomości w Zduńskiej Woli.

Przejdź do treści