15-minutowa Zduńska Wola?

Czy Zduńska Wola powinna być miastem inteligentnym, kreatywnym, a może 15-minutowym? O pomysłach na rozwój współczesnych ośrodków miejskich opowiedzą goście Forum Międzypokoleniowego. To okazja, by podyskutować o przyszłości Zduńskiej Woli.

– Przestrzeń miejska nie jest jedynie układem ulic i skwerów, kamienic i sklepów. Miasto żyje energią swoich mieszkańców. Chcemy pokazać, jak można ją wykorzystać – mówi Michalina Łagunionok, zastępca dyrektora Biura Strategii i Rozwoju Miasta.

Okazją do tego będzie Forum Międzypokoleniowe, które urząd miasta organizuje w Ratuszu 21 listopada br. – Do udziału w nim zapraszamy mieszkańców w każdym wieku. Chcemy poznać ich potrzeby i pomysły na nasze miasto. Dążymy do tego, by Zduńska Wola była wygodnym, atrakcyjnym miejscem do mieszkania dla młodszych i starszych – wyjaśnia Michalina Łagunionok.

Inspiracją dla międzypokoleniowych poszukiwań będą spotkania z wybitnymi ekspertami, którzy na co dzień badają rozwój miast. O tym, jak w Zduńskiej Woli wykorzystać energię  i potencjał mieszkańców, ale też odziedziczone tradycje opowie socjolog prof. Paweł Starosta. Dr Adam Gogocz i Magdalena Poulin pokażą zaś, jak zbudować platformę współpracy między młodymi i nieco starszymi zduńskowolanami, a działacze społeczni Marek Sztark i Jacek Gralczyk przedstawią pomysły na angażowanie mieszkańców do aktywności publicznej.

– To będzie spotkanie pełne dyskusji, wymiany myśli i wspólnych poszukiwań. Dlatego serdecznie zapraszam do udziału w nim osoby w każdym wieku. Pełni wzajemnego szacunku spotykajmy się w Ratuszu w Światowy Dzień Życzliwości – zachęca Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli.

Forum Międzypokoleniowe odbędzie się w Zduńskowolskim Centrum Integracji Ratusz 21 listopada br. w godz. 9:00-15:30. Udział w nim jest bezpłatny. Zgłoszenia od uczestników przyjmowane są przez stronę internetową urzędu miasta.

Jak zapisać się na forum?

Projekt pn. „60+ smart city – innowacje jako efekt współpracy międzypokoleniowej” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Funduszu Spójności w ramach Programy Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 oraz z budżetu państwa.

Inne artykuły

Laur Zduńskowolski miasto & powiat 2023

Po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią i wybuchem wojny u naszych wschodnich sąsiadów powrócił Laur Przedsiębiorczości. Uroczysta gala odbyła się w zduńskowolskim Ratuszu.

Zielona oaza z perspektywą

Skwer Pawła Królikowskiego został nominowany do nagrody Polskiej Agencji Prasowej. Internetowe głosowanie trwa do 10 lutego br.

Światła! Akcja!

Rowerowe szaleństwo także po zmroku. Miasto wybuduje oświetlenie nowego toru do jazdy na rowerze przy ulicy Tadeusza Kobusiewicza.

Eliminujemy trujący smog

Walka o czyste powietrze w Zduńskiej Woli. Nabór do tegorocznej edycji zduńskowolskiego programu Stop Smog startuje 1 lutego br.

E-interwencje!

Zauważyłeś bezpańskie, błąkające się zwierzę bądź uszkodzony znak drogowy? Zgłoś to na specjalnie przygotowanej stronie internetowej. Zrobisz to z komputera lub telefonu.

Przejdź do treści