Szukaj
Logo Miasta Zduńska Wola

»

15-minutowa Zduńska Wola?

Czy Zduńska Wola powinna być miastem inteligentnym, kreatywnym, a może 15-minutowym? O pomysłach na rozwój współczesnych ośrodków miejskich opowiedzą goście Forum Międzypokoleniowego. To okazja, by podyskutować o przyszłości Zduńskiej Woli.

– Przestrzeń miejska nie jest jedynie układem ulic i skwerów, kamienic i sklepów. Miasto żyje energią swoich mieszkańców. Chcemy pokazać, jak można ją wykorzystać – mówi Michalina Łagunionok, zastępca dyrektora Biura Strategii i Rozwoju Miasta.

Okazją do tego będzie Forum Międzypokoleniowe, które urząd miasta organizuje w Ratuszu 21 listopada br. – Do udziału w nim zapraszamy mieszkańców w każdym wieku. Chcemy poznać ich potrzeby i pomysły na nasze miasto. Dążymy do tego, by Zduńska Wola była wygodnym, atrakcyjnym miejscem do mieszkania dla młodszych i starszych – wyjaśnia Michalina Łagunionok.

Inspiracją dla międzypokoleniowych poszukiwań będą spotkania z wybitnymi ekspertami, którzy na co dzień badają rozwój miast. O tym, jak w Zduńskiej Woli wykorzystać energię  i potencjał mieszkańców, ale też odziedziczone tradycje opowie socjolog prof. Paweł Starosta. Dr Adam Gogocz i Magdalena Poulin pokażą zaś, jak zbudować platformę współpracy między młodymi i nieco starszymi zduńskowolanami, a działacze społeczni Marek Sztark i Jacek Gralczyk przedstawią pomysły na angażowanie mieszkańców do aktywności publicznej.

– To będzie spotkanie pełne dyskusji, wymiany myśli i wspólnych poszukiwań. Dlatego serdecznie zapraszam do udziału w nim osoby w każdym wieku. Pełni wzajemnego szacunku spotykajmy się w Ratuszu w Światowy Dzień Życzliwości – zachęca Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli.

Forum Międzypokoleniowe odbędzie się w Zduńskowolskim Centrum Integracji Ratusz 21 listopada br. w godz. 9:00-15:30. Udział w nim jest bezpłatny. Zgłoszenia od uczestników przyjmowane są przez stronę internetową urzędu miasta.

Jak zapisać się na forum?

Projekt pn. „60+ smart city – innowacje jako efekt współpracy międzypokoleniowej” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Funduszu Spójności w ramach Programy Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020 oraz z budżetu państwa.

Inne artykuły

Żonkile na ulicach Zduńskiej Woli

19 kwietnia, w rocznicę wybuchu powstania w getcie żydowskim w Warszawie w 1943 roku, na ulicach Zduńskiej Woli pojawiły się żonkile. Te kwiaty są symbolem pamięci o bohaterskim zrywie ludności żydowskiej. W akcji „Łączy nas pamięć” wzięli udział samorządowcy i młodzież zduńskowolska.

WTOOPA – Ogólnopolskie Spotkania Teatralne w Zduńskiej Woli

Ogólnopolskie Spotkania Teatralne WTOOPA trwają w Zduńskiej Woli. Aktorzy teatrów amatorskich przyjechali na warsztaty, a także prezentację swoich spektakli. Można je oglądać w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury Ratusz przy pl. Wolności 26 w Zduńskiej Woli.

Zielony Budżet po konsultacjach

W 2025 roku w ramach Zielonego Budżetu zostanie zrealizowany jeden z projektów zgłoszonych przez mieszkańców, a oceniony jako najlepszy podczas przeprowadzonych konsultacji. Inwestycja będzie przeprowadzona na osiedlu Nowe Miasto.

Drogi połączą Zduńską Wolę z gminą Zapolice

Zduńska Wola przygotowuje plan inwestycji, jakie mogą być prowadzone przy współpracy z samorządem Zapolic. To miejskie ulice, których przebudowa i przedłużenie w naturalny sposób połączy Zduńską Wolę z sąsiednią gminą Zapolice i ułatwi dojazd mieszkańcom miejscowości graniczących z miastem.

Kępina będzie oczyszczana

W tym roku rozpocznie się oczyszczanie zbiornika Kępina w Zduńskiej Woli ekologiczną metodą bioremediacji. Podpisana został umowa z Urzędem Marszałkowskim w Łodzi, który udzielił miastu dotacji.

„Maciej Kuźmiński Company” w Ratuszu

Zduńskowolanie mieli wyjątkową i niepowtarzalną okazję, by zobaczyć jak wygląda codzienna praca grupy tancerzy Macieja Kuźmińskiego. Choreograf pochodzący ze Zduńskiej Woli pokazał to na otwartej próbie w sali widowiskowej Ratusza.

Przejdź do treści