Dzisiaj jest: piątek 30 października 2020        Imieniny: Zenobii, Edmunda, Przemysława

Obecna sytuacja spowodowana rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 ma negatywny wpływ na psychikę młodego człowieka. Brak kontaktu z rówieśnikami, brak możliwości korzystania
z aktywności fizycznej może rodzić frustrację, może powodować powstawanie lub pogłębianie stanów kryzysu emocjonalnego. Dla osób potrzebujących wsparcia i pomocy uruchomiony został Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Na chwilę obecna telefon będzie funkcjonował do 14 czerwca 2020 r.

Punkt Kancelaryjny Urzędu Miasta od poniedziałku 18 maja ponownie będzie obsługiwał mieszkańców. Prezydent Konrad Pokora wydał zarządzenie wprowadzające zmiany w ograniczeniach zadań wykonywanych przez Urząd Miasta Zduńska Wola.


Mobilny punkt badań COVID-19 uruchomili wspólnie Starosta Zduńskowolska i Prezydent Zduńskiej Woli. Zespół pobierający próbki do testów na koronawirusa szybko dotrze do mieszkańców, skierowanych na badanie SARS COV-2. Znacząco skróci to czas oczekiwania na diagnozę.


Wsparcie dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami, pomoc osobom objętym kwarantanną, a także telefoniczne wsparcie specjalistów – sprawdź, jaką pomoc ze strony Ośrodka możesz uzyskać w związku z aktualnym stanem epidemii.


Zostań w domu! - prezydent Konrad Pokora apeluje do mieszkańców i wyjaśnia, jakie środki ostrożności zastosowano w urzędzie miasta i na terenie Zduńskiej Woli.


W czwartek 5 marca odbędzie się walne zebranie na którym wybrani zostaną radni do Zduńskowolskiej Rady Seniorów. O 11 miejsc ubiegać się będzie 27 kandydatów.


Ponad 130 osób wzięło udział w uroczystym otwarciu Klubu Seniora, które odbyło się w środę 23 października w filii Miejskiego Domu Kultury w Karsznicach.


Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Centrum Opieki Socjalnej w Zduńskiej Woli i Filia Miejskiego Domu Kultury zaprasza seniorów na uroczyste otwarcie Karsznickiego Klubu Seniora w filii Miejskiego Domu Kultury.


Prezydent Miasta rozpatrzył dwa odwołania od decyzji Komisji ds. budżetu obywatelskiego Miasta Zduńska Wola na 2020 rok, która nie zakwalifikowała projektów do głosowania mieszkańców. W obu przypadkach, po wysłuchaniu wnioskodawców, podtrzymał negatywną decyzję Komisji. Decyzja prezydenta jest rozstrzygająca i otwiera drogę do prezentacji ostatecznego kształtu kart do głosowania.


Z dniem 1 października 2019 r. Fundacja ITAKA na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej uruchomiła nową, całodobową, bezpłatną infolinię dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Pod numerem telefonu 800 080 222 można uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników w zakresie rozwiązań problemów, z którymi stykają się ww. osoby i ich opiekunowie (agresja, cyberprzemoc, depresja, zaburzenia odżywiania, samookaleczenie, zażywanie substancji psychoaktywnych, itp.). Wszystkie działania Fundacji są anonimowe. Oprócz kontaktu telefonicznego możliwy jest również kontakt e-mail. Pełen wykaz dyżurów można odnaleźć na oficjalnej stronie projektu www.liniadzieciom.pl