Dzisiaj jest: poniedziałek 18 marca 2019        Imieniny: Anzelm, Cyryl, Edward

W sobotę 16 marca na boisku w Zelowie drużyna seniorów Pogoni Zduńska Wola (trener Grzegorz Wesołowski) rozegrała mecz 18. kolejki 4 ligi łódzkiej z zespołem Włókniarza Zelów. Inauguracja rundy wiosennej w wykonaniu drużyny Pogoni była udana, chociaż do przerwy zduńskowolanie przegrywali jedną bramką.

11 marca w Szkole Podstawowej nr 12 odbyły się Rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt. SP12 w Zduńskiej Woli już po raz kolejny pokazała klasę dostając się do finału wojewódzkiego. Dziewczęta pokonały w eliminacjach drużyny z Łasku i Sieradza a w finale gładko pokonały drużynę z Wielunia zajmując zasłużone I miejsce. 19 marca 2019 r jedziemy do Rawy Mazowieckiej na rozgrywki wojewódzkie - trzymajcie mocno kciuki.


W środę 6 marca 2019 roku na wyjeździe drużyna IKS "START" stoczyła pojedynek z MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka, w ramach Wojewódzkich Eliminacji Drużynowego Pucharu Polski.


Prezydent Miasta Zduńska Wola w dniu 7 marca 2019 r. ogłosił otwarty konkurs ofert na wsparcie finansowe przedsięwzięć z zakresu rozwoju sportu w 2019 r.


Podczas 87. Indywidualnych Mistrzostw Polski, które odbywały się w dniach 1-3 marca 2019 r. w Gliwicach nasz Klub i województwo łódzkie reprezentowali Grzegorz Janczewski i Karol Prus-Strowski.


Sobotni wyjazdowy mecz naszej I ligowej drużyny zakończył się zwycięstwem naszych tenisistów 8:2. Należy zaznaczyć, że obydwie drużyny wystąpiły w osłabieniu. Nasz kapitan Grzegorz Janczewski zmagając się z kontuzją przegrał w pięciosetówkach swoje pojedynki. Natomiast lider KS Viret CMC Zawiercie - Adam Duch, z powodu niedyspozycji zdrowotnej nie wystąpił w składzie swojej drużyny. Niewątpliwie odbiło się to na przebiegu spotkania. Pomimo tego mecz był ciekawy i bardzo zacięty. Cztery pojedynki zakończyły się wynikiem 3:2.
Bardzo ważne były dla nas wyniki par deblowych Janczewski/Prus-Strowski i Wiśniewski/Sankowski, ponieważ odnieśli pierwsze zwycięstwa w tej rundzie.


Sobotni mecz z liderem tabeli I ligi Grupy Południowej Polski zakończył się zdecydowanym zwycięstwem naszych przeciwników z Zamościa.Nasza drużyna przegrała 2:8. Punkty dla nas zdobył Karol Prus-Strowski - wygrywając 3:2 z Marcinem Litwiniukiem, oraz 3:0 z Łukaszem Jarockim. Grzegorz Janczewski w meczu z Pawłem Chmielem uległ 2:3, a para deblowa Tomasz Wiśniewski/Marcin Sankowski prowadząc 2:0 w pierwszych setach z parą Paweł Chmiel/Łukasz Jarocki, ostatecznie przegrała 2:3.  Grzegorz Janczewski/ Karol Prus-Strowski w meczu z parą zajmującą w rankingu deblowym 1 miejsce -  Paweł Kozieł/Marcin Litwiniuk walcząc o pozostanie w grze, przy wyniku 0:2, w trzecim secie uległa 20:22.


Pojedynki w lutym dla naszych tenisistów stołowych, to spotkania z wyżej notowanymi drużynami I ligowymi. W minioną sobotę miał się odbyć mecz z UKS VILLA VERDE Olesno. Z powodu niedyspozycji zdrowotnych przeciwników jednak nie doszedł do skutku.


W dniach 02-03 luty 2019 r. w Łodzi odbyły się Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Seniorek i Seniorów w tenisie stołowym, które zdominowali zawodnicy IKS START Zduńska Wola.


W tym roku miejskie Orliki będą otwarte dla wszystkich mieszkańców od 1 marca do 30 listopada. Na obu, czyli przy ul. Okrzei oraz przy SP 10 będą pracowali animatorzy sportu. Po dwóch na każdym. Dlaczego piszemy o tym już dzisiaj? Bo dzisiaj dostaliśmy informacje, że Zduńska Wola pozyskała 21 tys. 600 zł dofinansowania na prace animatorów.