Dzisiaj jest: czwartek 1 października 2020        Imieniny: Danuta, Igor, Remigiusz

Obecna sytuacja spowodowana rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 ma negatywny wpływ na psychikę młodego człowieka. Brak kontaktu z rówieśnikami, brak możliwości korzystania
z aktywności fizycznej może rodzić frustrację, może powodować powstawanie lub pogłębianie stanów kryzysu emocjonalnego. Dla osób potrzebujących wsparcia i pomocy uruchomiony został Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Na chwilę obecna telefon będzie funkcjonował do 14 czerwca 2020 r.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi ogłasza wdrożenie nowej odsłony Programu Czyste Powietrze 2.0. WFOŚ deklaruje m.in.: uproszczenie zasad, krótszy czas rozpatrywania wniosku, czy też dotacje dla tych, którzy źródło ciepła już wymienili.


Punkt Kancelaryjny Urzędu Miasta od poniedziałku 18 maja ponownie będzie obsługiwał mieszkańców. Prezydent Konrad Pokora wydał zarządzenie wprowadzające zmiany w ograniczeniach zadań wykonywanych przez Urząd Miasta Zduńska Wola.


Urząd Miasta Zduńska Wola nie przekaże Poczcie Polskiej spisu wyborców na podstawie pisma, które przysłano w nocy z 22 na 23 kwietnia br. – Nie ma ku temu podstaw prawnych – wyjaśnia prezydent Konrad Pokora. W piątek, w godzinach popołudniowych, poczta przysłała kolejne pismo.


Zmiany w realizacji projektów z Budżetu Obywatelskiego. Dziesięć wydarzeń ze względu na masowy charakter zostanie przełożonych na przyszły rok. Miasto zawiesza też tegoroczne głosowanie, bo jego realizacja grozi szerzeniem koronawirusa.


Mobilny punkt badań COVID-19 uruchomili wspólnie Starosta Zduńskowolska i Prezydent Zduńskiej Woli. Zespół pobierający próbki do testów na koronawirusa szybko dotrze do mieszkańców, skierowanych na badanie SARS COV-2. Znacząco skróci to czas oczekiwania na diagnozę.


Wsparcie dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami, pomoc osobom objętym kwarantanną, a także telefoniczne wsparcie specjalistów – sprawdź, jaką pomoc ze strony Ośrodka możesz uzyskać w związku z aktualnym stanem epidemii.


Rino Feltri, burmistrz zaprzyjaźnionego ze Zduńską Wolą włoskiego Pontecurone, napisał wiadomość do zduńskowolan w odpowiedzi na list z wyrazami troski przesłany w ubiegłym tygodniu przez prezydenta Konrada Pokorę. Rino Feltri odwiedził nasze miasto przy okazji ubiegłorocznych Dni Zduńskiej Woli.


Zostań w domu! - prezydent Konrad Pokora apeluje do mieszkańców i wyjaśnia, jakie środki ostrożności zastosowano w urzędzie miasta i na terenie Zduńskiej Woli.


Ze względu na stan epidemii koronawirusa SARS – CoV – 2, miejskie place zabaw w Zduńskiej Woli objęte zostały zakazem wstępu.