Dzisiaj jest: piątek 23 października 2020        Imieniny: Marleny, Edwarda, Seweryna

Urząd Miasta Zduńska Wola zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do podmiotowej strony www.zdunskawola.pl

Przemysław Andrzejak, prezes zarządu Royal Sail Investement Group, wspólnie z prezydentem Zduńskiej Woli Konradem Pokorą, zaprezentowali dziś pierwsze wizualizacje osiedla Nowy Manhattan, które powstanie przy ul. Karłowicza, tuż obok popularnego „Manhattanu”.


Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi ogłasza wdrożenie nowej odsłony Programu Czyste Powietrze 2.0. WFOŚ deklaruje m.in.: uproszczenie zasad, krótszy czas rozpatrywania wniosku, czy też dotacje dla tych, którzy źródło ciepła już wymienili.


Punkt Kancelaryjny Urzędu Miasta od poniedziałku 18 maja ponownie będzie obsługiwał mieszkańców. Prezydent Konrad Pokora wydał zarządzenie wprowadzające zmiany w ograniczeniach zadań wykonywanych przez Urząd Miasta Zduńska Wola.


Urząd Miasta Zduńska Wola nie przekaże Poczcie Polskiej spisu wyborców na podstawie pisma, które przysłano w nocy z 22 na 23 kwietnia br. – Nie ma ku temu podstaw prawnych – wyjaśnia prezydent Konrad Pokora. W piątek, w godzinach popołudniowych, poczta przysłała kolejne pismo.


Mobilny punkt badań COVID-19 uruchomili wspólnie Starosta Zduńskowolska i Prezydent Zduńskiej Woli. Zespół pobierający próbki do testów na koronawirusa szybko dotrze do mieszkańców, skierowanych na badanie SARS COV-2. Znacząco skróci to czas oczekiwania na diagnozę.


Rino Feltri, burmistrz zaprzyjaźnionego ze Zduńską Wolą włoskiego Pontecurone, napisał wiadomość do zduńskowolan w odpowiedzi na list z wyrazami troski przesłany w ubiegłym tygodniu przez prezydenta Konrada Pokorę. Rino Feltri odwiedził nasze miasto przy okazji ubiegłorocznych Dni Zduńskiej Woli.


Zostań w domu! - prezydent Konrad Pokora apeluje do mieszkańców i wyjaśnia, jakie środki ostrożności zastosowano w urzędzie miasta i na terenie Zduńskiej Woli.


Ze względu na stan epidemii koronawirusa SARS – CoV – 2, miejskie place zabaw w Zduńskiej Woli objęte zostały zakazem wstępu. 


Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli znalazł się w gronie 16 instytucji z całej Polski, które zakwalifikowały się do prestiżowego programu Narodowegi Centrum Kultury - "Zaproś nas do siebie! 2020".