Dzisiaj jest: wtorek 15 października 2019        Imieniny: Jadwigi, Teresy, Brunona

Dołącz do projektu "Zduńska Wola RAZEM!"

Ważna informacja!

Z przykrością informujemy, że aplikacja "odLOTTOwa jazda" przestała działać. Organizator został zmuszony zawiesić zliczanie kilometrów. Mamy nadzieję, że problemy techniczne zostaną szybko naprawione. Dziękujemy za Państwa zaangażowanie. W chwili awarii Zduńska Wola miała już 5. miejsce i naprawdę niewielką stratę do podium. O wszystkich decyzjach Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej będziemy natychmiast informować.

Oświadczenie fundacji:

Szanowni Państwo,
z uwagi na ogromne zainteresowanie Programem „odLOTTOwa jazda”, które bardzo nas cieszy, ale które spowodowało pewne problemy techniczne aplikacji zliczającej kilometry, uprzejmie informujemy, że zarząd Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej podjął decyzję o chwilowym zawieszeniu konkursu, w celu optymalizacji funkcjonowania aplikacji. Jednocześnie chcemy Państwa uspokoić, że dotychczas wyjeżdżone kilometry będziemy uwzględniać, ustanawiając dwie tury konkursu. Pierwsza będzie formą rekompensaty włożonego przez Państwa wysiłku, druga tura, która nastąpi po wznowieniu konkursu, będzie właściwą rywalizacją. Bardzo dziękujemy za tak liczny udział w „odLOTTOwej jeździe”. Dokładamy wszelkich starań, aby jak najszybciej wznowić działanie aplikacji, a tym samym przywrócić sportowe współzawodnictwo i zaangażowanie społeczne.
O dalszych krokach będziemy Państwa niezwłocznie informować na stronie internetowej oraz za pośrednictwem wszelkich kanałów komunikacji.
Z poważaniem,
Zespół Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej

Skąd nasz pomysł?
Wierzymy, że życie każdego dziecka, bez wyjątków, powinno być wypełnione śmiechem i zabawą. Że powinno być kolorowe, pełne beztroski w gronie kolegów i koleżanek. Dlatego chcemy stworzyć w Zduńskiej Woli pierwszy integracyjny plac zabaw! Chcemy, by bawiły się tu wspólnie dzieci pełno– i niepełnosprawne, a przez wzajemną ciekawość świata – poznawały się i uczył się siebie. To najlepszy sposób na eliminowanie uprzedzeń i wzajemną integrację.

O co walczymy?
Mamy szansę na 100 tys. zł dofinansowania! Nasz projekt jest jednym z 45, wybranych przez Fundację LOTTO do finału ogólnopolskiego konkursu „odLOTTOwa jazda”. Nagrodę główną otrzyma ten, który zgromadzi największą liczbę kilometrów przejechanych na rowerach.  Przewidziano też granty od 80 do 20 tys. dla laureatów miejsc od drugiego do piątego. Dodatkowo, jeśli projekt nie zmieści się w pierwszej piątce, a zgromadzi co najmniej 100 tys. km, ma szansę na nagrodę dodatkową od jurorów w wysokości 20 tys. zł. – komisja wybierze najciekawsze inicjatywy.

Jak dołączyć do akcji?

  1. Pobierz na smartfon aplikację „odLOTTOwa jazda”.
        Android: http://bit.ly/Android_odLOTTOwaJazda   
        iOS: http://bit.ly/iOS_odLOTTOwaJazda
  2. Uruchom ją i zarejestruj (stwórz nowe konto lub użyj profilu na Facebooku).
  3. Wybierz projekt „Zduńska Wola Razem!”.
  4. Uruchamiaj aplikację zawsze, gdy jeździsz rowerem.
  5. System będzie liczył przejechany dystans i zapisywał na koncie projektu.
  6. Kilometry zbieramy do 15 września br.

O jakim placu zabaw marzymy?
Ma być kolorowy, by zachęcać do odwiedzenia i inspirować do kreatywnych zabaw. Wyposażony zostanie w bezpieczne urządzenia dostosowane do zabaw dzieci pełnosprawnych oraz z niepełnosprawnościami intelektualnymi i fizycznymi. Planujemy, że obok siebie staną zwykła huśtawka i taka, na którą można wjechać wózkiem inwalidzkim. Będzie integracyjna karuzela oraz zestaw domków z podjazdami, mostkami i zjeżdżalniami. Przewidzieliśmy też ustawione na nóżkach piaskownice, do których można podjechać wózkiem inwalidzkim. Całość dopełnią stoliki i ławki, by mogli tu zrelaksować się również opiekunowie najmłodszych. Dziś żaden placów zabaw w Zduńskiej Woli nie jest dostosowany do potrzeb dzieci niepełnosprawnych.

Gdzie chcemy ulokować taki plac?
Nowy plac zabaw zaplanowaliśmy na terenie stadionu Pogoni. Jest to popularne miejsce uprawiania sportów, spacerów i rekreacji. Stadion znajduje się w sąsiedztwie centrum miasta, jest dobrze skomunikowany ze wszystkimi jego obszarami, w tym z najdalej wysuniętą dzielnicą Karsznice. Znajdują się tu parkingi dla samochodów oraz stacja roweru miejskiego. Teren jest płaski, a ścieżki utwardzone, co ułatwia poruszanie się osobom z dysfunkcjami ruchu.

Jak promować akcję wśród znajomych?
Do zabawy może dołączyć każdy, kto jeździ rowerem na terenie Polski. Do wspierania naszego projektu można więc namawiać również rodzinę i przyjaciół z całego kraju. Pokaż, że kręcisz z nami i zachęć do wspierania naszego projektu znajomych z Facebooka! Przygotowaliśmy ilustracje, które możesz pobrać i wykorzystać w swoich postach – POBIERZ.