Dzisiaj jest: sobota 23 września 2017        Imieniny: Tekla, Bogusław

Koncerty i spektakle

16 września 2017 roku w Zduńskiej Woli odbędzie się wyjątkowy koncert wybitnego saksofonisty jazzowego Andrzeja Olejniczaka, który wystąpi z Polską Orkiestrą Radiową p/d Krzesimira Dębskiego. W koncercie weźmie udział również Anna Jurksztowicz.

Koncert symfoniczny Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego, z niezwykłym udziałem jednego z najbardziej uznanych na arenie międzynarodowej polskich saksofonistów jazzowych Andrzeja Olejniczaka – urodzonego w Zduńskiej Woli, „Ambasadora Zduńskiej Woli” - oraz z towarzyszeniem Anny Jurksztowicz będzie w Zduńskiej Woli kolejnym wydarzeniem z cyklu „Spotkajmy się w Europa Café” i zainauguruje tegoroczne Święto Miasta. Na scenie zobaczymy i usłyszymy blisko 80 muzyków. Specjalna scena plenerowa zostanie ustawiona przy ul. Dąbrowskiego 1 przy świeżo odnowionej, najpiękniejszej zduńskowolskiej kamienicy.

Koncert w sobotę 16 września 2017 r. Początek o godzinie 18.30. WSTĘP WOLNY

Wykonawcy: Anna Jurksztowicz – śpiew, Andrzej Olejniczak – saksofony, Krzesimir Dębski – skrzypce, fortepian, dyrygent, Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego. W programie największe hity filmowe Krzesimira Dębskiego, m.in. Dumka na dwa serca, Zmysły z filmu Kingsajz, Szarża jazdy polskiej z Ogniem i mieczem,  prezentacja płyty New Sax Concertos Andrzeja Olejniczaka - koncert na saksofon i orkiestrę. We wspaniałych symfonicznych aranżacjach usłyszymy również przeboje Elvisa Presleya.

Koncert poprzedzi spacer na linie nad Alejami Kościuszki - pomiędzy najwyższymi kamienicami. O 18.00 każdy, kto będzie się chciał przekonać czy chodzenie po linie jest trudne, będzie mógł skorzystać z nauki balansowania na linie - na bezpiecznej oczywiście wysokości. Wydarzenie zakończy wyjątkowy, magiczny Teatr Światła.
Wydarzenie "Spotkajmy się w Europa Café" inauguruje Święto Miasta Zduńska Wola 2017. Dlaczego Europa Café? Kawiarnia Europa istniała w Zduńskiej Woli na początku XX wieku pod adresem Rynek 3 (dzisiejszy plac Wolności). Była miejscem spotkań ówczesnych mieszkańców miasta. Podczas kolejnych edycji "Spotkajmy się w Europa Café", a tegoroczna jest trzecią z kolei, odtwarzamy jej charakter. Otwarty, przyjazny, wypełniony muzyką i gwarem rozmów – dialogów między ludźmi, kulturami i pokoleniami. Zduńska Wola ze swoimi wielonarodowościowymi, wielokulturowymi i wielowyznaniowymi korzeniami jest dzisiaj miastem bardzo otwartym i gościnnym.

Dodatkowe informacje: Biuro Promocji, Kultury, Partycypacji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Zduńska Wola, tel. 43 825 02 22.