Dzisiaj jest: sobota 16 stycznia 2021        Imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard

Zdalna szkoła

25 laptopów trafiło do zduńskowolskich podstawówek, które przekażą je najbardziej potrzebującym uczniom. Pieniądze na ich zakup miasto pozyskało z ministerialnego programu „Zdalna szkoła”.

Komputery wspomogą zdalne nauczanie w zduńskowolskich podstawówkach. Przypomnijmy, że z powodu epidemii lekcje w szkołach nie będą odbywały się do 24 maja br. Nie jest to termin ostateczny, rząd może przedłużyć zawieszenie zajęć. Szkoły w tym czasie realizują nauczanie on-line. Placówki prowadzą lekcje przez internet, podczas których nauczyciele łączą się na żywo z uczniami. Czasami wychowankowie otrzymują też na e-mail materiały dydaktyczne i ćwiczenia. – Zakupione laptopy trafią do dzieci, które nie miały w domu sprzętu komputerowego i były wykluczone z zajęć. Decyzję, komu zostaną przekazane, podejmować będą dyrektorzy szkół – wyjaśnia Konrad Pokora, prezydent Zduńskiej Woli.

Laptopy są wysokiej jakości, mają procesor AMD Ryzen 5, pamięć RAM 8 GB, dysk twardy 256 GB SSD, są wyposażone w słuchawki z mikrofonem. Komputery są ubezpieczone. Do odwołania pandemii będą służyły dzieciom w domach, potem wrócą do szkół i będą wykorzystywane przez uczniów w placówkach.

Na zakup sprzętu miasto pozyskało niemal 100 tys. zł dotacji z działania „Zdalna szkoła" w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Z pieniędzy sfinansowano już zakup 25 komputerów, ale kwota pozwoli dokupić sześć kolejnych.